Moedisainer Aulikki Puniste esitleb Tallinn Fashion Weekil kollektsiooni Mask Addiction

Moedisainer Aulikki Puniste esitleb Tallinn Fashion Weekil kollektsiooni Mask Addiction

Aulikki Puniste on oma loomingusse alati pannud sügavasisulise emotsiooni ja sõnumi, mis intrigeerib, paelub ning võlub nii sisult kui vormilt. 2013 aastal Aulikki Puniste „Direct and Honest“ moemaja loonud moedisainer astub Tallinn Fashion Weekil üles kollektsiooniga Mask Addiction.

Aulikki Puniste on oma loomingusse alati pannud sügavasisulise emotsiooni ja sõnumi, mis intrigeerib, paelub ning võlub nii sisult kui vormilt. 2013. aastal Aulikki Puniste „Direct and Honest“ moemaja loonud moedisainer astub Tallinn Fashion Weekil üles kollektsiooniga Mask Addiction.

Eesti keelde tõlgituna kõlaks Mask Addiction kui sõltuvus maskidest. Võltsrollidest, mida me igapäevaselt elus kanname, küsimata endalt, miks me seda tegelikult teeme. Kas selleks, et teisetele meeldida? Või selleks, et saada paremaid tulemusi? Võib-olla hoopis varjata seda, kes me tegelikult oleme? „Erinevate rollide kehastamine ja uue maski ette tõmbamine teistmoodi olukorras on meie argipäevas muutunud justkui vältimatuks reaalsuseks,“ kirjeldab Aulikki Puniste. „Peaaegu ülbe julgus, suurejooneline otsekohesus ja toores ausus – need on minu TFW kollektsiooni inspiratsiooniallikas ning läbiv joon.“ Disainer leiab, et on aeg võltsrollidele ja maskidele tähelepanu pöörata ning küsida endalt, miks mitte julgeda olla see, kes sa tegelikult oled? Sa pead olema viisakas, kuid miks panna endale ette veel võltsmask?

Kogu seda sõnumit kollektsiooni pannes hakkavad laval kõndima nii maskides kui maskideta modellid. Modellid kannavad kiivreid, mis on spetsiaalselt valmistatud Tallinn Fashion Weeki kollektsiooni tarbeks ja rõhutavad Mask Addiction sõnumit – vabadus silmakirjalikkusest, reetlikkusest ja valedest! Kollektsiooni üldmulje on tume, sünge ja järsk. Emotsioonid on reaalsed ning võltsnaeratused puuduvad. 

Visuaalselt jätkab Aulikki Puniste ka seekord oma tuntud käekirja – eksperimenteerimist lõigete ja vormidega.  Laval saame näha jakke, seelikuid ja pükse, millest iga mudel on sündinud eri lõikekombinatsiooniga ning mille loomisse on pandud mitmeid töötunde. Uue vormi ja lõikekokkupanek on Aulikki Puniste jaoks adrenaliin ja väljakutse pea igas tema loomeettevõtmises. „Lihtne kahe kangatüki masinal kokkusiristamine pole minu jaoks mingi moelooming,“ põhjendab Aulikki Puniste. Kollektsiooni idee dikteeris ka materjalivalikut. Kasutatud on nahka, karusnahka ja tugevaid kangamaterjale. Kuna must on läbi aegade olnud disaineri lemmik, on ka värvivalik peamiselt tumedates toonides.

Aulikki Puniste esitleb oma moeloomingut Mask Addiction TFW avakollektsioonina neljapäeval, 23. oktoobril kell 18.00 väikeses saalis.

Kollektsiooniga saab tutvuda kliendipäeval, 24. oktoober kell 16-19 Pärnu mnt 40-2 Aulikki Puniste ateljees.

 

Buduaar