MOEMAAILMA kõige sürrealistlikumad palad

MOEMAAILMA kõige sürrealistlikumad palad

Tõeline kunstnik ei ole mitte see, kes on inspireeritud, vaid see, kes inspireerib. Ühe mõjuvõimsaima nimena võib siinkohal esile tõsta kahtlemata  Salvador Dali, kuid ka Max Esnst’i ja Joan Miro kes oma loominguga on mõjutanud ning inspireerinud lugematul hulgal kordadel moekunstnikke üle kogu maailma.

Tõeline kunstnik ei ole mitte see, kes on inspireeritud, vaid see, kes inspireerib. Ühe mõjuvõimsaima nimena võib siinkohal esile tõsta kahtlemata Salvador Dali’d, kuid ka Max Ernsti ja Joan Miro’d kes oma loominguga on mõjutanud ning inspireerinud lugematul arvul kordadel moekunstnikke üle kogu maailma.

Sürrealism annab inimesele võimaluse näha maailma sellisena, nagu ta tegelikult ei ole ning ehk just selles peitubki põhjus, miks see kunstivool niivõrd paeluvana mõjub. Ebareaalsus, unenäod ja hallutsinatsioonid käivad tänapäeva moega käsikäes, muutes kättesaamatu maailma meile killukese kättesaadvamaks. Kuigi lihtsuses võib peituda võlu, intrigeerib rohkem siiski kõik see, mis suudab sutsata alateadvusesse adrenaliinisüsti, ja sürrealism kahtlemata teeb seda. Sürrealismist inspireeritud moe-show’d on alati klass omaette, pannes publiku mingil imeväel hetkeks kahtlema, kas tegu on tegelikkuse või hoopis unenäoga. 

Millised on olnud kõige sürreaalsema loominguga moeloojad läbi aastate?