MUUDA OMA SUVEMEIK kauakestvaks

MUUDA OMA SUVEMEIK kauakestvaks

Suvi on aeg, mil meil on võimalus oma näonahale puhkust anda, ent sellegipoolest ei saa seda imelist aega mööda saata täiesti meigivabalt. Milliseid tooteid eelistada ning kuidas muuta meik võimalikult vastupidavaks neil päikeselistel päevadel, mil süda ihkab suplema?

Suvi on aeg, mil meil on võimalus oma näonahale puhkust anda, ent sellegipoolest ei saa seda imelist aega mööda saata täiesti meigivabalt. Milliseid tooteid eelistada ning kuidas muuta meik võimalikult vastupidavaks neil päikeselistel päevadel, mil süda ihkab suplema?

Suvemeigi suurimaks eeliseks võib pidada päikesest paitatud ja loomulikust särast pakatavat jumet, mis ei nõua tugevat jumestust. Millest aga lähtuda ja mida kõige enam silmas pidada? Kolm olulisimat märksõna on näonaha ettevalmistus, meigitoodete kauakestev toime ja kerge koostis. 

Samm-sammult

Enne meigiga alustamist ei tohiks unustada oma näole niisutava kreemi ja meigialuskreemi lisamist. Sahtlipõhja võiksid lennata kõik õlibaasil ja tugeva tekstuuriga tooted. Suvel, mil naha rasueritus on suurem, tuleb kasuks, kui jumestuskreem on matistav, kerge katvusega ning vedela tekstuuriga.Kindlasti tasuks käsi sirutada päikesekaitsega toodete suunas. Selleks et jumestus kindlamalt palgeil püsiks, võiks jumestuskreemile kanda kerge kihina õhulist puudrit, mis hoiab ära ka palavusega tekkiva läike. 

Kindlusta ilu

Kui soovid, et meik oleks nii kauakestev, et saaksid muretult kontorist otse rannapeole tormata, siis soeta endale kindlasti ka meigikinnitussprei, mida võid õrnalt nahale piserdada. Seda võib teha nii peale meikimist kui ka kogu päeva vältel, mil tunned, et selleks vajadus tekib. Boonusena muudavad spreid naha siidiseks ning annavad värske tunde. 

Kiire viimistlus ja muretu suvepuhkus 

Enne jumestuskreemi pealekandmist on oluline kasutada ka meigialuskreemi. Kui silmameigist rääkida, lasub samasugune tähtsus lauvärvi aluskreemil, tänu millele kestab meik märksa kauem. See on investeering, mis tasub end ära. 

Lauvärvidest on kõige efektiivsemaks valikuks kreemja konsistentsiga tooted, mis tänu oma tekstuurile on ülimalt kauapüsivad ja sealjuures on valikus ka veekindlaid tooteid. Plusspunktiks nende toodete puhul on ka ajavõit, mis suvekuudel kindlasti märkimisväärselt väärtuslik on. Kui puudervärvide puhul nõuab viimistlus aega ja vilumust, siis kreemjate puhul piisab kõigest paarist minutist. Väga mugav ja lihtne valik ka suvepuhkuse ajal, mil viibime linnast väljas, metsas või mere ääres, kuid soovime sellegipoolest oma silmi rõhutada. Selleks et kreemjat lauvärvi peale kanda, ei ole ilmtingimata vajalik haarata kaasa meigipintsleid, kuna kaunis tulemus on saavutatav ka värvi sõrmeotsaga peale kandes. 

Ka põsepunade maailmas teevad suvel ilma just kreemjad tooted, mis annavad palgeile naturaalse, pehme ja kauakestva tulemuse. Neid on lihtne peale kanda ning kerge hajutada, lisaväärtusena täidavad nad ka huulepulga funktsiooni. Suvi on kõige parem aeg haarata mahlakate huuleläigete järele, mis jätavad kerge ning veetleva, suvise ja sulni tulemuse. Huuleläiked on tänu oma kleepuvale tekstuurile kauapüsivad ning muudavad rannapuhkuse muretuks.

Muretu suvepäeva veetmiseks jääb suur roll kanda veekindlal ripsmetušil. Päike, kõrge temperatuur ja higistamine võivad kergelt kogu meigiga loodud ilu rikkuda. Seetõttu kulub suvise kosmeetikakoti varamusse hädasti marjaks ära ka üks veekindel ripsmetušš. Naturaalse ja suvise mulje saavutamiseks piisab sellest, kui kannad ripsmetušši üksnes ripsmeotstele. Ja nüüd võib puhkus alata!

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar suvi 2016.