NAINE ILUMAAILMA kulisside tagant – Evelyn Saal

NAINE ILUMAAILMA kulisside tagant – Evelyn Saal

„Kvaliteet on ilu saladus koos hoolimisega oma kliendist. Tähtis on kuulata, mitte kuulda. Mõista päriselt, mida inimene vajab,” ütleb Evelyn Saal – Akademikliniken Estonia ametlik maaletooja ja York Beauty ilusalongi asutaja. Evelyn on naine, kes hindab kvaliteeti, intelligentsust ja sisukust ning leiab, et kõiges peab valitsema tasakaal. 

Oled varasemalt tegelenud meedia ja ajakirjandusega ning osalenud mitmes muus põnevas valdkonnas. Millal ja millest tekkis huvi iluvaldkonna vastu? 

Iluvaldkond puudutab vähemal või suuremal määral kõiki ja eriti muidugi naisterahvaid. Peale keskkooli õppisin Frankfurdis Goethe Instituudis saksa keelt ning naastes Eestisse leidsin, et lõpuks oli Eestisse loodud väga kõrgel tasemel Iluravi Erakool, mille emakool asus Inglismaal. Tase ning õppejõudude nimekiri oli aukartustäratav. Anatoomia, füsioloogia, biokeemia, psühholoogia ained olid süvaõppes ning otsustasin vahetult enne ülikooli astumist veel lisaks lõpetada erakooli. Otsust, kas hakkan antud vallas otsekohe tööle või veidi hiljem, kohe ei teinud, sest olin värskelt loonud perekonna. Olen elus alati olnud õppeprotsessis, seega lasin heal asjal lihtsalt minna ja areneda omasoodu. 

Milles peitub sinu arvates tulemusrikka ilukommunikatsiooni saladus? 

Saladus peitub professionaalses lähenemises, kliendi soovidest lähtumises ja teenuses, millesse ise kirglikult suhtun. Soovin oma klientidele pakkuda parimat, tuues välja naise ilu. Eestis alahinnatakse ilukommunikatsiooni, kuid väljaspool Eestis on see eraldi ärivaldkonna osa. Kui sa ei tunne oma klienti ning teenust päriselt läbi ja lõhki, siis ei ole võimalik ka kvaliteetset kommunikatsiooni pakkuda. Kõik algab klientidest, kliendi vajadustest ja vastavalt edeneb ka kliendisuhtlus. 

Millised on kõige olulisemad omadused ilumaailmas läbilöömiseks? 

Oskus hinnata kvaliteeti, olla professionaalne nii teenuse pakkumises, kliendisuhtluses, täpsuses kui ka kompetentsuses. Kui rääkida puhtalt iluvaldkonna protsessidest, kuhu kuuluvad näiteks ilusalong ning teenus, siis kõik algab kindlasti ka tootest. Toode otsustab kliendi taseme ja ka teatud taseme üldises elukvaliteedi pakkumises. On kliente, kellele meeldib tunde ja tunde veeta spaades ning erinevates esteetilise kirurgia kliinikutes. Mina isiklikult nende inimeste hulka ei kuulu. Soovin saada teenust kiiresti ja sama ajaga, mis pool päeva salongis veedetud aja eest. Kiiresti ja kvaliteetselt. Seega olen lähtuvalt iseenda tarbimisharjumustest langetanud valiku vaid parimate kosmeetikabrändide valikule, milleks meie salongis on Rootsi ilukirurgia eel- ja järelhoolduste kui ka igapäevaste näohooldustoodete pakkuja Akademikliniken Cosmeceuticals. Maailmatasemel hinnatud plastikakirurgide, dermatoloogide ja biokeemikute väljatöötatud sari räägib enda eest ise, kus enamik laserkliinikute, esteetilise kirurgia, plastilise kirurgia ning kõrgema tasemega iluspetsialistid ei vaja antud brändi isegi tutvustamiseks. Toodet tuntakse! YORK Beauty ilusalong töötab iseseisvalt kui ka koostöös mitmete erinevate laser- ja esteetikakliinikutega nii Eestis kui väljaspool. 

Mida täpsemalt kujutab endast York Consulting? 

York Consulting on omanäoline ettevõte, mis kannab endas aastatepikkust kogemust maailma ilutrendidest, kvalifikatsioonidest ja oskustest. Ettevõte pakub turunduse, veebiplatvormide loomise, turunduse ja reklaami teenuseid nii laias mõistes kui need valdkonnad endas üldse kannavad. Mõtleme kliendiga kaasa lähtuvalt kliendi klientuurist ning aitame luua kogu platvormi äri alustamiseks – olgu selleks logo, kodulehekülg, online-pood  või äri sotsiaalmeediakanalite loomine ning haldamine. Samuti vajadusel kliendisuhtlus uudiskirjade ja üldise administratiivse halduse poole pealt. YORK Consulting on Rootsi ilukirurgiabrändi Akademikliniken ametlik maaletooja regioonis. Eestis on ettevõtte tegevus paljuski üles ehitatud just ilu- ja esteetilise kirurgia valdkondade turundamisele. Tulemuseks on ettevõte, mis suudab pakkuda täispaketti iluvaldkonnas tegelevatele ettevõtetele nii graafilises kujunduses, brändi loomises ja turunduses kui ka sotsiaalmeedias – kõik, mida vaja edukaks ilutoote ja brändi müümiseks. Kõik see lähtub erialastest kogemustest iluvaldkonnas, kommunikatsioonis ja disainis. Hetkel oleme ainukesed, kellel on ilumaailmale suunatud spetsiaalsed teenused ja tugi. 

Sinu ilusalong York Beauty on omale juba leidnud hulgaliselt püsikliente. Mille poolest teie salong teistest erineb? Milliseid põnevaid iluhoolitsusi te pakute ja milliseid tooteid te kasutate? 

York Beauty ilusalongi erilisus seisneb kindlasti selles, et lähtume ainult ja ainult klientide vajadustest. Kõlab klišeena, kuid antud valdkonnas on personaalsus ning personaalne lähenemine äärmiselt olulised. Selles peitub kogu võti. Kui mõistad klienti, on teenuse pakkumine lihtne. Lisaks teenusele konsulteerime alati lisaks koduhoolduse ja toote info vallas kui ka suuname vajaliku eriarsti, esteetilise kirurgia või ilukirurgi juurde. Klientide usaldus on meile äärmiselt oluline. 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar september- oktoober.