Nipid, kuidas paremini kasutada juuksenõelu

6 kommentaari
Nipid, kuidas paremini kasutada juuksenõelu

Soenguid valmistades kasutame tihti juuksenõelu. Mõned head nipid muudavad nende kasutamise märksa kergemaks.

Soenguid valmistades kasutame tihti juuksenõelu. Mõned head nipid muudavad nende kasutamise märksa kergemaks.

  • Tavalise juuksenõela kuju jälgides märkad, et nõel lõpeb väikese paunaga. Keskelt on nõela osad aga kinni. Seega, kui soovid väikest salku nõelaga kinnitada, ära suru nõela lõpuni, nii et salk jääb nõela otsa. Sealt on see kerge jälle lahti tulema. Kinnitamiseks suru nõel salku nii, et see jääks kohta, kus nõela osad on koos.
  • Kui soovid juuksenõelu, mis juustes eriti hästi hoiavad, siis toimi nii: aseta nõelad majapidamissalvrätikule, pihusta lakki juuksenõeltele, lase neil natuke kuivada. Raputa salvrätikut, et laki jäägid pudeneksid juuksenõeltelt. Nüüd on sul kleepuvad juuksenõeled, mis püsivad imehästi ka libedates juustes.
  • Teise nipina, et tavalised juuksenõelad paremini peas püsiksid, kasuta neid nö tagurpidi. Juuksenõela üks pool on sirge ja teine pool väikeste lainetega. Juukseid kinnitades suru lainetega pool peanaha suunas. Nii saad tugevama kinnituse.
  • Kui kasutad laiu juuksenõelu ehk vanaemasid, siis kinnitamisel aitab, kui toimid järgmiselt. Suru nõel diagonaalses suunas, siis tee nõelaga väike jõnks vastassuunas ja suru lõpuni nõel algses suunas. See väike nõks muudab nõela kinnituse märksa tõhusamaks.
  • Väikesed vanaemad on imehead abilised väikeste salkude kinnitamiseks. Et need väikesed abimehed siiski soengus püsiksid, suru neid juustesse väikseid sik-sakke tehes.

On sul hea nipp, mismoodi juuksenõelu kasutada? Jaga ka meiega…

 

Mari Ojasaar