Reklaam sulgub sekundi pärast

NIPID, MIS AITAVAD LEIDA ENDA JAOKS kõige õigema jumestuskreemi?

Veetleva meigi juures mängib võtmerolli jumestuskreem – asendamatu kosmeetikatoode, mis katab ebatasasused, ühtlustab nahatooni ning loob pinnase selleks, et kogu ülejäänud meik saaks perfektselt toimida. Laitmatu lõpptulemuse jaoks on meil vaja teada õige tooni valemit ja oma nahatüüpi. 

Õiget tooni jumestuskreemi leidmine võib kujuneda parajaks väljakutseks. Kes meist ei oleks kogenud olukorda, kus pahaaimamatult valime endale täiesti valet tooni jumestuskreemi, mis röövib sõna otseses mõttes kogu ilu. Mida peaksime teadma selleks, et leida endale ideaalselt sobiv jumestuskreem? 

Tea oma alatooni

Enne jumestuskreemi soetamist tuleks kindlaks teha oma naha alatoon. Kui pindmine nahk võib erinevate põhjuste tõttu muuta oma tooni, siis alatoon on alati üks, mistõttu on parimaks variandiks jumestuskreemi valimisel just sellele tugineda. Kolm enim levinud alatooni on: 

Külm – sinise, punase või roosaka varjundiga alatoon.

Soe – kollaka või virsikukarva varjundiga alatoon.

Neutraalne – kombinatsioon soojast ja külmast alatoonist. 

Kui alatoon on tuvastatud, siis ülejäänu on juba lihtsam, kuna jumestuskreemi pakenditel on peal tähised, mis aitavad meil orienteeruda. 

Kuidas määratleda oma alatooni? 

Parim viis oma alatooni määratlemiseks on tugineda juuste ja silmade värvile ja sellele, kuidas nahk reageerib päikese käes ning isegi oma veenide värvusele. Reeglina on mustade, pruunide ja blondide juuste ja roheliste, hallide ning siniste silmade koosluse näol tegemist külma alatooni omavate inimestega. Helepruunide, pruunide ja segatoonis silmade ja mustade, punakaspruunide või maasikablondide juuste koosluse näol on tegemist sooja alatooniga. Jaheda alatooniga inimesed kipuvad päikese käes roosakat jumet omandama ning neil tekib kergelt päikesepõletus. Sooja alatooni puhul omandatakse üldiselt aga pronksjas ja küps jume. Kui randme sisemisel küljel asuvad veenid on sinised, on tegu eeldatavasti külma alatooniga, kui aga pigem rohelised, siis soojaga, ning kui rohekassinised, siis neutraalsega. 

Vali jumestuskreem vastavalt oma nahatüübile 

Jumestuskreemi efektiivse lõppmulje juures mängib tähtsat rolli ka nahatüüp. Kuigi oma nahatüübi teadmine ei taga meile õige tooni leidmist, aitab see leida meile õige jumestuskreemi. Toonivad niisutuskreemid sobivad igale nahatüübile. Selle kreemi puhul on tegu eelkõige niisutavat funktsiooni täitva tootega, mis samaaegselt annab ka õrna tonaalsuse ja kaunilt läbikumava lõpptulemuse. Sellistes kreemides on enamasti sees ka päikesekaitsefaktor. Koostiselt on toonivad kreemid väga kerged, mistõttu on neid igapäevaselt väga mugav ja mõnus kasutada. 

Kuivale, normaalsele või kombineeritud nahale sobivad enamasti vedelad jumestuskreemid, mida on saadaval erineva katvusega, läbikumavast täiskatvuseni. Vedel jumestuskreem on parimaks valikuks ka kõigile, kellel on väikesed kortsukesed. Kuivale ja normaalsele nahale sobivad hästi kreemjad jumestuskreemid, mis tagavad enamasti keskmise või täiskatvuse. Kreemja jumestuskreemi koostis muudab naha pehmeks ja ühtlaseks, aidates kaasa kortsude varjamisele, mistõttu töötab see toode suurepäraselt ka küpsemas eas naiste puhul. 

Rasusele nahale, mis reeglina päeva jooksul läikima kipub, sobib enim kompaktpuuder, mis annab poolmati või mati tulemuse. Kompaktpuudreid on saadaval keskmise või täiskatvusega. 

Proovi erinevaid variante

Üksnes oma alatoonile ja nahatüübile tuginedes ei saa jumestuskreemi pimesi valida, alati tasuks poes erinevaid tooteid katsetada. Hea nipp on näiteks üks näopool ühe ning teine teise varjundiga viimistleda. Kui nendest kumbki ei tundu õigena, katseta edasi. Õige tooni leidmine võib osutuda üpris aeganõudvaks tegevuseks, kuid see aeg tasub end ära. Kuna poevalgus on väga intensiivne ja kunstlik, siis tasub võimalusel ka naturaalse päevavalguse käes toodet testida, veendudes sel moel, kas antud kreem sulle ka tegelikkuses sobib. Eeldatavasti ostame jumestuskreemi endale olenevalt aastaajast vähemalt neljaks kuuks, seetõttu on nutikas piltlikult öeldes kümme korda mõõta ja üks kord lõigata. 

 

Ajakiri Buduaar Kevad 2016