Ilu ja mood

toob teieni Zalando

NOOR JA EDUKAS EESTI MODELL POLINA: “Modellitöös miinused puuduvad!”

Polina (16) on E.M.A modelliagentuuri modell, kes sai oma karjäärile tuule tiibadesse juba väga noores eas. Ta oli modellindusega alustades kõigest 13aastane ning täna veedab ta enamuse oma ajast mööda maailma ringi reisides ning mainekatel moenädalatel ja photoshoot’idel osaledes. Sealjuures jõuab ta end edukalt ka kooliasjadega kursis hoida. Polina on kahtlemata üks nendest tüdrukutest, kes elab oma unistuste elu. 

Kuidas sattusid modellimaailma?

Sain tuttavaks Katrin Rannaväliga, kui koos emaga esimest korda E.M.A modelliagentuuris käisin. Olin siis alles 12aastane ja modellinduse jaoks veel veidi noor, aga hakkasin sellega aktiivselt tegelema 13aastaselt ja nii see lahti läkski. 

Kas unistasid juba väikese tüdrukuna modellikarjäärist?

Väiksena ma modellikarjäärist ei unistanud, aga mu vanemate sõbrad ja tuttavad ütlesid mulle kogu aeg, et pean ennast kindlasti modelliagentuuri näitama minema. 

Mis on sinu arvates modellitöö kõige suuremad plussid ja miinused?

Modellitöö plussideks on see, et reisin palju ja tekib rohkelt uusi vahvaid tutvusi. Miinuseid modellitöös minu meelest ei ole. 

Millistesse riikidesse on töö sind viinud? 

Ma olen modellindusega seoses palju reisinud ja käinud Jaapanis, Koreas, Singapuris, Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias. Kõige rohkem meeldis mulle Jaapanis, sest see on nagu teine maailm, hoopis teine keskkond ja kultuur.

Kui palju sa aastas reisid? 

Kergem on öelda, kui palju ma viibin Eestis. Tavaliselt olen kaks-kolm nädalat Eestis ja siis sõidan jälle ära.

Kui raske on tööd ja kooli omavahel siduda?

Mul pole absoluutselt raske tööd ja kooli omavahel siduda. Minu meelest on elu nii isegi lihtsam ja huvitavam, sest kui reisilt tulen, teen kõik koolitööd kohe järele. 

Milline näeb välja sinu tavaline tööpäev?

See sõltub täiesti päevast. Mõni päev olen hommikust õhtuni hõivatud ning mõni päev vaid paar-kolm tundi. Kõik tööpäevad on erinevad.

Millised on sinu ilurituaalid? Kuidas hoiad oma juuksed ja naha kaunina?

Minu rituaaliks on see, et käin regulaarselt spordisaalis ning ujulas ja jalutan hästi palju, vahel kõnnin isegi 30-40 km. Mingeid erilisi rituaale mul naha ja juuste jaoks ei ole, kuigi tervislikkus peegeldub ka nendelt. Ka minu modellifiguuri saladus on liikumine – liigun tõesti palju. Hilisõhtul ma toiduga ei liialda ning toitun alati tervislikult.

Valentino kevad/suvi 2018

Mis on eduka modelli kõige olulisem iseloomuomadus?

Modellinduses on edukuse võtmeks suhtlemisoskus – alati tuleb olla positiivne ja enesekindel. 

Räägi meile oma meeldejäävaimast kogemusest seoses modellindusega.

Modellindus annab väga palju kogemusi. Iga pildistamine on põnev ja erinev ning moe-show omaette elamus. Kõige meeldejäävam ja naljakam oli vist photoshoot, kus ma kehastasin naist, kellel oli väike laps, kuigi ma olin ise alles 13aastane.

Armani Prive

Millega soovid tulevikus peale modellinduse veel tegeleda?

Ma tahan minna õppima, aga täpselt veel ei tea, mida. Õnneks on mul aega sellele mõelda.


Artikkel on ilmunud ajakirjas Buduaar Teen. 

Ilu ja mood

toob teieni Zalando