Plaksutage oma ripsmeid!

19 kommentaari
Plaksutage oma ripsmeid!

Ripsmed ei ole lihtsalt karvaread, mis ääristavad meie silmi. Nad on kingitus Emakeselt Looduselt, et kaitsta ja varjata meie silmi tolmu ja muude võõrkehade eest. Kuna suhtlemisel on oluline roll silmadel, aitavad ripsmed anda sõnadele värvi ja tähendust.
Kahtlemata on kaunim ja efektsem, kui ripsmed on pikad, tihedad ja laitmatud. Ometi ei pea meil olema sündides antud pikad ja tihedad ripsmed, et meil saaksid olla võrgutava ilmega silmad. Tõepoolest, milleks on siis välja mõeldud jumestus?

Ripsmed ei ole lihtsalt karvaread, mis ääristavad meie silmi. Nad on kingitus Emakeselt Looduselt, et kaitsta ja varjata meie silmi tolmu ja muude võõrkehade eest. Kuna suhtlemisel on oluline roll silmadel, aitavad ripsmed anda sõnadele värvi ja tähendust. Kahtlemata on kaunim ja efektsem, kui ripsmed on pikad, tihedad ja laitmatud. Ometi ei pea meil olema sündides antud pikad ja tihedad ripsmed, et meil saaksid olla võrgutava ilmega silmad. Tõepoolest, milleks on siis välja mõeldud jumestus?

Ripsmetuši võlujõud säilib ainult seni, kuni see on õigesti kohaldatud, nõnda, et see ei koosne värvaine kerakestest, mis ripuvad meie ripsmete küljes ja eraldavad ühte karvarida teisest. 

Et vältida kuivanud ja kokkukleepunud rivisid, kasutage ripsmetušši kõigepealt ripsmete allosas, seejärel hõõruge ripsmetušš ülemistele ripsmetele juurtest ripsmeotsteni, kasutades lisaks ripsmekammi. Kui te aga ripsmekammi kasutada ei soovi, pühkige üleliigne ripsmetušš oma ripsmetušši otsikult näiteks salvräti abil, enne kui puudutate sellega oma ripsmeid.

Teine asi, mis muudab ripsmetušši välimuse inetuks, on see, kui see määrib silmade ümbrust, st tekivad nn pandasilmad. Mõnikord juhtub määrdumine sellest, et kuigi kasutatav kaitsekreem või peitepulk on valmistatud õli alusel, sisaldab ta siiski veidi vett. Määrimist saate ära hoida, kui puuderdate enne ripsmetušši pealekandmist oma silmaaluseid. Samuti püüdke ripsmetušši pealekandmise ajal mitte silmi pilgutada, muidu satub see kindlasti pigem teie laugudele kui teie ripsmetele.

Mõnikord annab teine kiht ripsmetušši ripsmetele paksust juurde. Kui plaanite kanda peale teist kihti, tehke seda enne esimese kihi kuivamist. Samuti kasutage koolutajat kindlasti enne ripsmetušši pealekandmist, mitte pärast. Koolutajad on tõhusamad, kui neid ette soojendada. Hoiduge ainult koolutajaid liigselt kuumutamast, et mitte oma ripsmeid kõrvetada.
Kindlustamaks ripsmete ühtlast ja piisavat katmist, soovitan lühikese ja peene harjase  kasutamist. Lühike hari lubab teil jõuda nurkmiste ripsmeteni ning lubab teil seda täpsemalt teha.
Kui harjale kleepub kuivanud ripsmetušš, siis kõrvaldage see silmameigi eemaldajaga. Puhas hari hõlbustab ripsmetuši pealekandmist ning muudab selle kvaliteetsemaks ning kaitseb silmi ärrituse eest.

 

Heinike Juhanson