REIS MAAILMA TEISE OTSA ehk kuidas Terje oma stiili muutis

Sageli võime lugeda erinevaid artikleid ja vaadata telesaateid stiilimuutustest. Nähes teiste lugusid, saadakse vahel isegi indu, et  võtta ette muudatusi omaenese elus.

Sageli võime lugeda erinevaid artikleid ja vaadata telesaateid stiilimuutustest. Nähes teiste lugusid, saadakse vahel isegi indu, et  võtta ette muudatusi omaenese elus.

Kui muutub välimus, kas siis muutub ka miski inimese sisemuses? Toome teieni ühe loo naisest, kes oma stiili muutes reisis maailma teise otsa- paika, mis tegelikult oli peidus tema enda  sees. 

 „ Olen alati olnud suhteliselt tagasihoidlik naine, kes ei esindanud justkui mingit kindlat stiili ning ei asetanud suurt rõhku oma riietumisele, moetrendidest rääkimata,“ räägib Terje- keskealine, üheksast viieni töötav tavaline Eesti naine, kes ühel päeval, teadmata mis temaga toimub, tundis, et ei soovi ega suuda enam endist viisi jätkata.

„Tundsin, et olen tohutult väsinud ja tüdinenud kõigest ning kõigist, eeskätt iseendast. Peegelpilt ei olnud just mu parim sõber ning teatud päevadel jättis ta mind lausa tuimaks.” Sõbrannale südant puistates, sähvatas viimase peas aga geniaalne idee, mis esmapilgul Terjele muidugi totaalse liialdusena tundus.

“Taimi, mu parim sõbranna jõudis järeldusele, et minu probleemid võivad olla kinni just minu välimuses ning, et kõik mida ma vajan on uus mina- värske juuksevärv, uus lõikus, uut stiili riided. Läks umbes kuu, enne kui olin nõus tema hullu ideega kaasa minema, kuid peale väikest julgustust võtsin ma selle vapra sammu ette. Minu heleblondid, poolpikad juuksed asendusid helepruuni,  Victori Beckhami stiilis soenguga , tuhmid toonid garderoobis asendusid järgemööda kirjude värvikombinatsioonide ja trendikate mustritega. Hiirekarva viigipüksi asemel hakkasin tööl käima hoopis seeliku ning kleitidega. Ütleme nii, et stiilimuutus mõjus mulle kui reis maailma teise otsa, avastasin endas nii palju uusi tahke ning hakkasin tundma end enesekindlamana, ilusamana ja õnnelikuna.“  

Terje lugu on ehe näide sellest, kui otseses seoses on sisemine ja välimine ilu ning kui oluline on nende kahe omavahelisest toimimisest tulenev rahulolutunne. Enda välimusse panustamist ei tasuks alahinnata. Investeering oma stiili on ühtlasi ka investeering oma enesekindlusesse ja õnne. 

 

Terje Buduaarile.