SAAME TUTTAVAKS: need rajud disainerid osalevad ERKI Moeshowl

Karl-Christoph Rebane/ Foto Sandra Luks

Meisi Volt

Juba sel laupäeval, 29. agustil saab Põhjala tehase ruumides nautida noorte moeloojate raju moevaatemängu ERKI Moeshow. Kes on aga need disainerid, kes oma loomingut laupäeval esitlevad? Saagem tuttavaks!

Mariliis Niine kollektsiooniga “ÕILE”

WATERPROOF KNITWEAR by Mariliis Niine bränd valmistab innovaatilisi veekindlaid kudumeid, mis on loodud lambavillast ja villajääkidest. Brändi esikkollektsioon kannab nime “ÕILE” ja on inspireeritud Mariliisi vanaema Õile 50ndatel Sindi Kudumisvabrikus loodud kudumi mustritest ja tekstuuridest.

https://www.instagram.com/tv/CDTpQsEJGad/?igshid=1cpi7i4ln1d8x

Kairi Getman kollektsiooniga “Don ́t you see?”

“Kas sa ei näe?/Dont you see?” on kollektsiooni kujul esitatud läbilõige emotsionaalselt katki minemisest, tükkide mõranemisest ja teadmisest, et lõpuks läheb ikkagi kõik paremaks. Innovaatilise helkurrõivaste kollektsiooni komplektide kangas on valmistatud keskkonnasõbralikult ja säästlikult kasutades ainult naturaalset lambavilla ja õmblustööstuse kangajääke. Materjali naturaalsed omadused tagavad kandjale mugavuse, sisaldades uuenduslikku helkivat elementi, mis pole silmatorkav igapäevasel kandmisel vaid on tehnilise lahendusena nähtav vaid olulisel pimedal ajal, tagades sellega kandja nähtavuse ja turvalisuse.

https://www.instagram.com/tv/CCoLyIAJqno/?igshid=ogo0pq8n5aky

Edvard Hiietam kollektsiooniga “Emperors of Solitude”

Isoleeritust soosivad suured ja õhulised vormid annavad edasi kaheplaanilist maailma loomist millegi uue ja vana vahel. Suursugune siluett, mis kaotanud justkui aru. “Kas pole see mitte sujuv üleminek läbi takistava ruumi uue ja värske poole, kus toimub mürgi poolt mõjutatud keskkonna ja hingamisruumi taaselustamine?” arutleb noor ja salapärane disainer mõistatuslikult.

https://www.instagram.com/tv/CCjChhoJpl8/?igshid=18i50yh9ezdm3

 

Annika Kiidron kollektsiooniga “Give Me My Fairytale”

Kollektsioon “Give Me My Fairytale” on ood käsitööle ja päästeoperatsioon – anda eluvõimalus maha kantud tekstiilidele, mida paljud kitšiks peavad, seega on kollektsioon täis saanud värvilisi unistusi ja unustatud muinaslugusid. “Me oleme õppinud andma uut elu asjadele ja materjalidele, kuid kas on võimalik ka räbaldunud muinaslood uueks luua?” küsib moelooja.

https://www.instagram.com/tv/CCEZxWWJ86w/?igshid=5xkj6lm3j475

 

Anneliis Reili kollektsiooniga “Põhjaallikad”

Kollektsioon jutustab vanadest lugudest, mis kannavad endas väärtusi ja elamise viisi. Selleks, et elada hästi, peaks elama loodusega kooskõlas.

https://www.instagram.com/tv/CB-fVSqJMPd/?igshid=1iflhs1j1bsg

 

Kirke Talu kollektsiooniga “BLACK RAIN”

Kirke Talu kollektsioon “BLACK RAIN” analüüsib defekte ning nende seost ühiskonnaga, ümbermõtestades iga defekt efektiks. “Mulle tundub, et me jätame ühiskonnast sageli välja inimesed, kellel on mingisugune erinevus – nad on niiöelda “defektiga”. Minu põhifookus on analüüsida defekti suhtes tekkinud vastikust ja muuta see efektiks. Must sümboliseerib minu jaoks uut algust – midagi uut tuleb alati pärast lõppu.”

https://www.instagram.com/tv/CDMglD3Ja_L/?igshid=18f0strtclew0

 

Sandra Luks kollektsiooniga “RUDE”

“RUDE” on keha ja vaimu areng nii enesekindlaks ja kadestusväärseks, et see mõjub esmalt vastuoluliselt. See kollektsioon on kombinatsioon eelarvamustest lahti laskmisest, oma kehas rahu leidmisest, varjukülgede ja fetišite tunnistamisest ja sotsiaalsete piiride kompamisest. “RUDE” paneb inimesed kihelema, ebamugavust tundma ja adresseerib aktiivselt iseenda peidus külgesid. Ja siis küsib: miks me neid häbeneme?

https://www.instagram.com/tv/CCtZ7C9pwP1/?igshid=1cxtut1sjf9pq

 

Anu Sirkas kollektsiooniga “MOVE”

“MOVE” võtab kokku autori kirju õpingutee viies riigis (Eesti, Rootsi, Tai, Saksamaa, Holland), kus kogetud tunded ja nähtud motiivid on tõlgitud tähendustega rõivastesse.

https://www.instagram.com/tv/CCOm5qepqj0/?igshid=1m44mz46c3clc

 

Karolin Kärm kollektsuooniga “Solitude”

“Solitude” on saarelise tunnetusega kollektsioon, mille inspiratsiooniks on üksikul saarel elamise võlud ja valud. “Lõiked ja faktuurid on inspiratsiooni leidnud põisadrust. Kasutatud on nii spordirõivaste tööstuse jääke, impregneeri ja fliisi, kui ka vanaema juurest leitud kaltsulõnga,” avab looja kollektsiooni tagamaid.

https://www.instagram.com/tv/CD1dQE3JvbM/?igshid=27yh451ykhd3

 

Liisa Kanemägi kollektsiooniga “GNIDRY”

Lõngajooksud, mis on silmuskudumises tavaliselt ebapraktiline ja ebavajalik kõrvalnähtus, hakkavad tööle loomaks uusi lahendusi lõigetes, tekstuurides ja liikuvates vormides. “Jätkan selles kollekstioonis püüdlusi avardada oma arusaamu kudumist. Suur rõhk on materjali katsetustel ja tundlikkusel. Materjali ilu on tajutav kahes olekus – lõngana ja juba valmiskootud pinnana.”

https://www.instagram.com/tv/CCJVFuwpA_w/?igshid=ed4r14x6mpac

 

Karl-Christoph Rebane kollektsiooniga “The Significant Other”

Kollektsioon “The Significant Other” on self-published luuleraamatu “TE-MA” ja jätkusuutlikkuse sümbioos, murdes piire, kuhu võiks minna tuleviku upcycle mood. Rebane kasutab kollektsioonis madudelt koorunud ja tugevaks töödeldud nahka ning juuksurikooli peamannidest kokku sulatatud kunstnahka. Tikanditeks on Kopli rannast merelihvitud klaasikillud ning kohalike pruutkleitide disainerite pärlijäägid. Kõike, mida on olnud võimalik eetiliselt teha, on disaineri võimetes tehtud – kasutusel on ka dead stock kangaid, mööblitööstuse nahajäägid. Noor moelooja kogus ka ise villa ning värvis seda. Kasutust leidsid ka Eesti disainerite Lilli Jahilo ja Ülle Suurhans Pohjanheimo siidkangaste jäägid ning koduseinte vahel sai tehtud ohtralt tikandeid. Kõik see oli justkui teraapia, mille läbi õppis värske EKA lõpetaja mõistma armastuse ringlust, kuidas loodus ei salli tühja kohta.

https://www.instagram.com/tv/CC0p4qSpMOc/?igshid=1ges9847fu67c

 

Susanna Belinda Kõgel kollektsiooniga “Bad habit”

“Bad habit” on kollektsioon, mis on oma inspiratsiooni saanud erinevatest väikestest ja suurtest hirmudest. Need on rõivaesemed, mis jutustavad loo varjatud tunnetest ja emotsioonidest. Kollektsioonis on kasutatud erinevaid käsitöötehnikaid, nagu pärltikand, kudumine ja heegeldamine. “Oluliseks pidasin veel, et saaksin enamus kangad ise valmistada ja ära kasutada veel võimalikult palju olemasolevaid kangajääke. Rõivaesemete lõiked on inspireeritud loost, mida nad räägivad,” kirjeldab disainer.

https://www.instagram.com/tv/CC9BsPYJPhz/?igshid=1vzkh7706cqxf

 

Külli-Triin Laanet kollektsiooniga “SEPTEM”

Lugu tuleb intiimsest kokkupuutest hirmuga. Uneparalüüsi või hallutsinogeense paanika hetkedel võib tunduda, et keegi ongi sinuga samas toas. “SEPTEM” analüüsib erinevaid mütoloogilisi arhetüüpe ja vaatab kriitiliselt sellele, keda kardetakse, ning kelle kasuks on meid hirmul hoida.

https://www.instagram.com/tv/CDt6t7Zpq7i/?igshid=1ptlhxbvgnvw8

 

Kerttu Reinmaa kollektsiooniga “The Abandoned-Self”

“Ürgne haav – fundamentaalne usaldus ja ühendus universumiga on reedetud. Me muutume nii enda ja teiste jaoks võõraks, nähes vaeva, et selles pealtnäha võõras maailmas ellu jääda. Meie ühendus oma sisemise minaga on haavata saanud,” kirjeldab moelooja salapäraselt.

Milana kollektsiooniga “TWINFLAME”

Kollektsoon on kantud emotsioonidest, tunnetest, unenägudest, mõtetest, mille Milana on elu jooksul loonud ja kogenud. “See kõik loob kaootilise, veidra, kõheda, provokatiivse koosluse – minu enda kaksikleegi,” ütleb noor looja.

https://www.instagram.com/tv/CCWGL8aBToH/?igshid=ukcqcd7544oh

Piletiinfo Ticketeri keskkonnas siin.

Sündmus Facebookis.