SÄRAVA JUME salanipid: saavuta kuldne jume ilma päikeseta

Unsplash/ Morgan Alley

Ajakiri Buduaar

Meisi Volt

Kaunis kuldne jume on paljude naiste jaoks kindlasti ilusaim osa suvest. Kui oled otsustanud päevitamisest täielikult loobuda, tulevad appi isepruunistuvad vahendid. Kuidas aga tagada, et tooted nahal ühtlaselt jääksid?

Isepäevituvad tooted on tihti saadaval mitmes toonis, nagu näiteks hele (light), keskmine (medium) ja tume (dark). Kui oled heledama nahaga ja päevitamisega pikema pausi teinud, alusta kindlasti heledamast toonist, õpi tasapisi toodet tundma ning tee enda jaoks nipid selgeks – nii hoiad ära igasugused randid ja muud äpardused. Lisaks näed, millised tooted kipuvad kangaid määrima. Heledama naha puhul on väga hea kasutada ka niisutavaid kehakreeme, kuhu on isepäevituvat kreemi sisse segatud, nii ei jää tulemus nahal liiga tume. Selline järkjärguline päevitamine sobib väga hästi ka meestele.

Kavalad nipid

-Enne isepruunistava toote nahale kandmist ei ole soovitav kasutada kehakreemi või õli (ka koorimisel).
-Toote võiks kooritud nahale kanda aplikaatorkinda abil. Nii tagad suurema tõenäosusega ühtlase tulemuse. Näiteks soovitab telenägu Brigitte Susanne Hunt Instagramis oma jälgijatel isepruunistuvaid tooteid jalgadele ja dekolteele kanda hoopis pintsliga.
-Loomuliku päevituse aluseks on kooritud nahk – sel viisil oled surnud naharakud eemaldanud ning väldid ebaühtlaseid laike küünarnukkidel ja muudel kuivematel kohtadel oma kehal. Paljud naised kannavad isepäevituvat vahendit peale enne magamaminekut ning pesevad selle hommikul maha – ka nii võid saavutada ühtlasema tulemuse.
-Juba päevitunud naha koorimist ei tasu karta, sest surnud naharakkude eemaldamisel muutub jume veelgi säravamaks ning päevitus püsib nahal pikemat aega.
-Paljude naiste lemmikuks on kujunenud isepruunistuv vaht, sest seda on kergem nahale kanda. Osades isepruunistuvates vahtudes kasutatakse ka pigmenti, mille abil näed kohe ära, kuhu oled vahtu juba kandnud. Tänu sellele on võimalik toodet ühtlaselt nahale kanda, mis tagab kauni tulemuse.
-Päevitunud jume saavutamiseks on mugav kasutada ka niisutavaid kuivõlisid, mis imenduvad kiiresti naha sisse ning ei määri riideid. Kui valid loodusliku toote, võid kuivõli kanda ka näole ning saavutad jume astmeliselt pärast mitmepäevast kasutamist. Looduslikud isepruunistuvad toimeained tagavad ka tundlikule nahale hea enesetunde, seega ei pea keegi kuldsest jumest loobuma. Pärast isepruunistava toote nahale kandmist ära unustada hoolikat kätepesu, muidu võivad peopesad laiguliseks jääda.

Midagi näole

Olles pikalt kodukontori võlusid nautinud, võib tunduda, et peeglist vaatab vastu koguni hallikassinise jumega näolapp. Õnneks ei jää tootjad hätta ka näole jume andmisel. Teiste seas on näiteks laulja Jüri Pootsmann avastanud isepruunistuvad tilgad näole, mida saab hommikul päevakreemi sisse segada, et värske ja puhanud jumega kevadilmasid nautida. Tilkade abil saab ideaalselt ise päevitust reguleerida – mida rohkem tilku kreemi sisse segad, seda tumedam on tulemus. Soovi korral võib isepruunistuvaid tilkasid ka kehakreemi sisse segada.

Tähelepanuta ei maksa jätta ka erinevaid blur’e, mida leidub nii kehale kui näole ja mis kingivad kiire jume ja särava efekti. See on toode, mis tuleks hiljem maha pesta ning mis võib ka riideid määrida. Meigi viimistlemisel tuleb appi tooniv presspuuder – oma lemmiku isepruunistuva toote leiab kindlasti igaüks!