SEE JUHTUB SINU KEHAGA, kui lõpetada kosmeetikatoodete kasutamine

SEE JUHTUB SINU KEHAGA, kui lõpetada kosmeetikatoodete kasutamine

Hiljutises, Lõuna-Ameerika teadlaste poolt läbi viidud uuringus selgus jahmatav tõsiasi,  mis juhtub kehaga  siis, kui pidada pausi või sootuks   lõpetada erinevate šampoonide ,kosmeetika-ja kehahooldustoodete kasutamine. Nimelt langetab nende toodete mittetarbimine oluliselt hormoone häirivate kemikaalide taset kehas. 

Hiljutises Lõuna-Ameerika teadlaste poolt läbi viidud uuringus selgus jahmatav tõsiasi, mis juhtub kehaga siis, kui pidada pausi või sootuks   lõpetada erinevate šampoonide, kosmeetika- ja kehahooldustoodete kasutamine. Nimelt langetab nende toodete mittetarbimine oluliselt hormoone häirivate kemikaalide taset kehas. 

Uuringu tulemused avalikustati ajakirjas Environmental Health Perspectives. Katsete käigus andsid teadlased sajale teismelisele kasutamiseks tooted, mis ei sisaldanud ühtki kemikaali, sealhulgas ftalaate, parabeene, triklosaani ja oksübensooni. Need on kemikaalid, mis enamasti sisalduvad peaaegu kõikides tavalistes kosmeetika-, juukse- ja kehahooldustoodetes. Varasemalt on ka loomkatsed näidanud, et need ained omavad otsest mõju ja tekitavad muudatusi organismi endokriinsüsteemis. Kuna lõviosa tarbijatest moodustavad just naised, siis puutuvad nemad kõige sagedamini kokku ka mainitud kemikaalidega. Samuti võivad otseses ohus olla ka teismelised tüdrukud, kuna uuringud näitavad, et teismelised kasutavad päevas märksa rohkem kosmeetikat kui keskmine täiskasvanud naisterahvas. 

Tulemused 

Kõigest kolm päeva peale kemikaalivabade toodete kasutamist näitasid tüdrukute uriiniproovi tulemused, et metüül- ja propüülaparabeeni tase, mida tavaliselt kasutatakse säilitusainetena kosmeetikas, oli langenud vastavalt 44 ja 45 protsenti. Metaboliid dietüülftalaat, mida kasutatakse sageli lõhnaainetes, oli langenud 27 protsenti, ning mõlemad, nii triklosaan kui ka bensoehape, olid langenud 36 protsenti. Uuringu läbiviijad olid tulemustes üllatunud. 

Uuringu eesmärgiks oli tõsta tarbijate teadlikkust selle kohta, mida igapäevaselt tegelikult enesele peale määritakse ning millist mõju see reaalsuses organismile avaldab. Nähes, et tulemus kannab vilja juba kõigest kolme päevaga, siis saavad inimesed enda heaolu jaoks tooteid teadlikult valides ning vähem kemikaale sisaldavat kosmeetikat tarbides tegelikult päris palju korda saata. 

Kuidas olla kindel toote puhtuses? 

Enamasti on koostisosad etikettidel kirjas, kuid kahjuks ei ole paljude kosmeetikatoodete puhul see mitte alati nii. Seega, kui kasutada teatud brändi, siis tasuks tootjalt otse uurida ning paluda koostisosade info endale edastada. Muidugi on alati võimalik valida ka looduslikud ning orgaanilised tooted, kuid ka siinkohal tasuks meeles pidada, et sõnad „looduslik“ ja „orgaaniline“ ei oma mitte alati kindlat tõepõhja. Seega tasub alati enne ostu sooritamist väga hoolikalt uurida, millega on tegu. 

Allikas: collective-evolution.com