Seisame Sinise Ilu eest!

Seisame Sinise Ilu eest!
Shutterstock

Buduaari algatus Sinine Suvi kutsus rannahooaja hakul sind sel suvel meie veekogusid hoidma ning rannast alati vähemalt kolme ühikut prahti üles korjama, mis sinna hoolimatult jäetud on. Suvi kestab veel – hoiame Eesti veekogud sinised ja puhtad!

Ameerikast alguse saanud liikumine Sinine Ilu (ingl Blue Beauty) kutsub üles ilutoodete tarbimisel tegema valikuid, mis aitavad meie ookeanide ja merede vett puhtana hoida.

Ka ilutooteid pakendatakse looduslikult mittelagunevatesse pakenditesse ning eriti suvel kipub neid jääma vedelema veekogude äärde, kust need satuvad ökosüsteemi. Sinise Ilu fookuses on nii plastikust pakendid kui ka inimeste teadlikkuse tõstmine päikesekreemide osas, mis sisaldavad keemilisi elemente oksübensooni ja oktinoksaati. Viimaseid loomade peal testides leiti, et ained põhjustavad hormonaalseid muutusi.

2021. aastast keelustab Hawaii esimese piirkonnana oksübensooni ja oktinoksaati sisaldavate päikesekaitsetoodete müügi ja kasutamise, kuna need põhjustavad muuhulgas korallide pleekimist ja on kahjulikud ookeani ökosüsteemidele. Mõistagi tuleb päikese käes viibides nahka kaitsta ning kui on valida, kas määrida kehale nende kemikaalidega päikesekreemi või jätta see kasutamata, tuleks kreemi küll kasutada, kuid vältida vetteminekut ja kreemi lahustumist vees.

Proovi ka neid loodussõbralikke ilutooteid:

Viking Beauty Secrets orgaaniline niisutav näokreem kaitseb nahka keskkonna ja vabade radikaalide tekitavate kahjustuste eest. Kreem sisaldab vitamiinirikkaid antioksüdante, astelpaju, murakat, pihlakat ja saialille. Hüaluroonhape taastab naha niiskustaset ja elastsust. Looduslikku päritolu ja täistaimne. Samuti julmuse- ja parabeenivaba, keskkonnasõbralikus klaaspurgis, mis on 100% taaskasutatav. Ecocert Cosmos sertifikaat. 30 ml 38 €. Saadaval www.vikingbeauty.ee, www.kaubadkoju.ee

Foto: Viking Beauty Secrets

Klorane’i õrn saastevastane vesimündiga detoksšampoon puhastab põhjalikult ning eemaldab peanahalt ja juustelt igapäevasest saastest tingitud mustuse, häirimata peanaha loomulikku tasakaalu. Pakub nahale kiiret jahutust ja heaolutunnet. Peanahale ja juustele jääb kerge, õhuline ja värskendatud tunne. Dermatoloogiliselt testitud, täistaimne, biolaguneva koostisega, ei sisalda silikoone, parabeene, fenoksüetanoole, SLS-i ega SLES-i. 200 ml 11,43 €. Saadaval Klorane Apteekides ja Apotheka Beautys

Foto: Klorane