Silmade eest hoolitsemine

23 kommentaari
Silmade eest hoolitsemine

Silmi ümbritsev peen ja õrn nahk annab vananemisest esimesena märku. Ärge aga sattuge kiusatusse tegeleda probleemiga tugevaid õlisid ja niisutajaid kasutades, sest need on harilikult silmapiirkonna naha jaoks liiga jõulised. Ka võivad nad pisarakanaleid sulgedes pundumist põhjustada. Õrn nahk teie silmade ümber vajab erilist hoolitsust, sest see on märgatavalt õhem kui ülejäänud näol, seega see suudab hoida vähem niiskust. Siin piirkonnas on vähem rasunäärmeid, seetõttu on nahk kuivusele eriti vastuvõtlik, lisaks puudub alumine rasvakiht, mis toimiks amortisaatorina. Järelikult kaotab see nahaosa kiiresti oma elastsuse ja vetruvuse.

Silmi ümbritsev peen ja õrn nahk annab vananemisest esimesena märku. Ärge aga sattuge kiusatusse tegeleda probleemiga tugevaid õlisid ja niisutajaid kasutades, sest need on harilikult silmapiirkonna naha jaoks liiga jõulised. Ka võivad nad pisarakanaleid sulgedes pundumist põhjustada. Õrn nahk teie silmade ümber vajab erilist hoolitsust, sest see on märgatavalt õhem kui ülejäänud näol, seega see suudab hoida vähem niiskust. Siin piirkonnas on vähem rasunäärmeid, seetõttu on nahk kuivusele eriti vastuvõtlik, lisaks puudub alumine rasvakiht, mis toimiks amortisaatorina. Järelikult kaotab see nahaosa kiiresti oma elastsuse ja vetruvuse.

Paar lihtsat nippi:

Teekotikestest kompress  Kasutage teekotikesi esmalt tee valmistamiseks, jahtunult silmakompressideks. Kummel on hea väsinud silmadele. India tees sisalduv tanniin on astringent ja pingutab nahka.

Jahutav kurk 
See on ülimalt lihtne ja kiire tervendamine. Asetage mõlemale silmale 15 minutiks kurgiviil. Kurk toniseerib ja rahustab õrnalt silmaümbruse nahka. 
 

Silmatursete vältimine

See on üks sagedamini esinevaid iluprobleeme. Järgnevatest nõuannetest võib abi olla:

– Hoidke kreemi külmikus, see aitab pundumist vähendada.
– Paistetuse vähendamiseks asetage silmade alla õhukesi kartuliviile. Kartulitärklis tundub mõjuvat nahale pinguldavalt.
– Täitke kauss jääkülma vee või piimaga. Immutage sellega kaks vatipadjakest ja heitke pikali, padjakesed silmadel. Asendage padjakesed kohe, kui nad soojenevad. Nii tegutsege 15 minutit. Sel moel saate turset vähendada ja oma silmavalged särama lüüa.

 

 

Heinike Juhanson
ilutoimetaja