SÕRMUS E-POEST? See on lihtsam kui pruutkleidi valimine

Ehete ostmine juveelipoest on kujunenud rituaaliks. Suurem, soodsam ja iseäranis omapärasem valik abielusõrmuseid on aga tänaseks kolinud internetiavarustesse.

Ehete ostmine juveelipoest on kujunenud rituaaliks. Suurem, soodsam ja iseäranis omapärasem valik abielusõrmuseid on aga tänaseks kolinud internetiavarustesse.

Hinnalise ehte ostmine e-poest ei pruugi esmapilgul näida hea mõttena, sest kes garanteerib selle ehtsuse või aitab õiget kivi välja valida. Kui lihtne ja usaldusväärne on e-poest abielusõrmuseid osta ning kuidas sobivat sõrmust üldse valida?

Vastab Age Antsu, www.e-jewels.ee tootejuht

Abielusõrmuse ost ei pea olema sama keeruline kui pruutkleidi valimine. See on lihtne ja nauditav tegevus, kui tead, millele tähelepanu pöörata. Püüangi aidata sul kiiresti nende ainuõigete sõrmusteni jõuda.

Mehega erinev või sarnane sõrmus

Oma tulevase abikaasaga sarnase abielusõrmuse kandmisel on pikk traditsioon. Siiski valivad paljud erinevas stiilis sõrmused. Kokkuvõttes siin reeglid puuduvad, nii et tehke koos otsus, mis tundub teie jaoks see õige.

Pigem võiks mõelda sellele, kas abielusõrmus peaks kokku sobima su kihlasõrmusega. Kui plaanid neid samas sõrmes kanda, peaksid need üksteist täiendama ning kindlasti stiililt sobima. Erinevates sõrmedes kandmisel saad abielusõrmusele valida ainulaadsema stiili.

Mis värvi kuld? Või hoopis plaatina?

Igal väärismetallil on ainulaadsed omadused. Metall, millest ehe on valmistatud, on iseäranis oluline just abielusõrmuse puhul, sest seda kantakse ju iga päev kogu oma ülejäänud elu.

Kõige populaarsemad abielusõrmused on valgest, kollasest või punasest kullast. Saad valida ka erinevates toonides kahe või kolme värviga sõrmuste vahel. Või valida hoopis plaatinast armastuse sümboli.

 • Punane kuld sobib eriti hästi just kahvatu nahaga kaunitaridele.
 • Plaatina sobib ideaalselt tundliku nahaga inimestele.

E-poes on erinevatest metallidest sõrmuste valik alati laiem kui tavapoes. Kuna ehted on pärit otse tootjalt ning e-pood ei pea füüsilist kauplust üleval pidama, on veebist ostmine enamasti ka soodsam.

Mõõda mitu korda!

Mõõdu saamiseks kasuta mõnda olemasolevat sõrmust. Kui sa selle suurust siiski ei tea (ja tulevase abikaasa sõrme suurus on ju tarvis ka üle mõõta!), saad meilt näiteks täiesti tasuta sõrmuse suuruse mõõtja ning seda juba enne sõrmuse tellimist.

 

 

Selleks, et mõõtmine oleks võimalikult täpne, pea silmas järgnevat:

 • Mõlema käe iga sõrm on erineva suurusega.
 • Mõõda oma sõrme sooja temperatuuriga kohas ja õhtul – siis on sinu sõrmed kõige jämedamad.
 • Kui su sõrmenukk on sõrme alumisest osast oluliselt laiem, vali sellises suuruses sõrmus, mis kergesti üle sõrmenuki libiseb.
 • Laiema (üle 6 mm) abielusõrmuse puhul vali oma tegelikust sõrmusesuurusest ühe numbri võrra suurem.
 • Kui sinu sõrme suurus jääb kahe sõrmusesuuruse vahele, vali suurem suurus.
 • Igaks juhuks mõõda sõrme 3–4 korda!

Veel tasub meeles pidada…

Kui stiili, metalli ja suuruse valik tehtud, vajab veel üks raske otsus langetamist. Kivid!

Reeglina ehivad kivid vaid naise sõrmust ning tähelepanu tuleks pöörata kahele asjale:

 • eelarve – mida rohkem ja suuremad briljandid, seda kallim sõrmus
 • kivide paigutus – kas eelistad sõrmusega piki või põiki asetsevaid kive? Õiget vastust siin ei ole – on vaid igaühe isiklik hea maitse.

Kolm põhjust, miks tasub abielusõrmused osta e-poest.

 • Suurem valik: e-Jewelsi lehel on mitmekesine ja pidevalt täiustuv abielusõrmuste valik. Soovi korral saad mistahes sõrmust ka isikupärastada.
 • Soodsam hind: lisaks tehasehindadele saad e-Jewelsist sõrmusega kaasa tasuta (kinke)karbi. Abielusõrmuste graveerimine on tasuta.
 • Kiirem kättesaamine: tellitud sõrmused saad kätte juba 14–28 päevaga. Transport on tasuta.

E-Jewelsist saadetakse iga ehtega kaasa kvaliteedisertifikaat, millel on info nii metalli kui ka kivide kohta. Samuti on alati tagatud maksimaalselt turvaline transport. 

www.e-jewels.ee