Stiilivead ja -head otse meestelt endilt

Stiilivead ja -head otse meestelt endilt

Kas oled olnud olukorras, kui isegi pärast riidekapist läbi käinud „tornaado“ vaibumist seisad ikka veel nõutuna peegli ees, hiljaksjäämise hirm silmis ja täielik paanika peas? Kui vastus on kindel „jah“, siis tead väga hästi, et isegi juhul, kui kapiriiulid uputavad ja garderoob on riidepuude raskusest kergelt kuju muutnud, ei ole sellest mingit abi olukorra lahendamiseks. Kuna ükskord peab selgusele jõudma, mis põhisüüdlastele – meestele – muljet avaldab ja mis neid eemale peletab, esitas Buduaar kaheksale härrale neli küsimust, et aidata selgitada, mida nemad moest arvavad ja millistena nad meid näha sooviksid.

Kas oled olnud olukorras, kui isegi pärast riidekapist läbi käinud „tornaado“ vaibumist seisad ikka veel nõutuna peegli ees, hiljaksjäämise hirm silmis ja täielik paanika peas? Kui vastus on kindel „jah“, siis tead väga hästi, et isegi juhul, kui kapiriiulid uputavad ja garderoob on riidepuude raskusest kergelt kuju muutnud, ei ole sellest mingit abi olukorra lahendamiseks. Kuna ükskord peab selgusele jõudma, mis põhisüüdlastele – meestele – muljet avaldab ja mis neid eemale peletab, esitas Buduaar kaheksale härrale neli küsimust, et aidata selgitada, mida nemad moest arvavad ja millistena nad meid näha sooviksid.

1. Kui palju tähelepanu pöörad moele ning kui teadlik oled hooaja trendidest ja kehtivatest moereeglitest?

2. Mis teeb sinu silmis naisterahva stiilseks?

3. Palun nimeta kolm sinu jaoks kõige ahvatlevamat riideeset, mis võiksid iga naise garderoobi ära mahtuda!

4. Mis on sinu arvates naiste puhul kõige tihedamini ilmnevad riietumisvead ja mis sulle naiste seljas kohe üldse ei meeldi?


Alexey Suprun, tantsija

Foto: Max Sheff
 
1. Üldjuhul ei tea ma hooajamoest väga palju ja ise spetsiaalselt seda ei järgi. Kui mulle midagi meeldib, siis ei mõtle ma, kas see ese on moekas või mitte. Sellisel juhul peab asja ruttu „ära võtma“!
2. Must kokteilikleit näeb alati ilus ja stiilne välja iga naise seljas.
3. Teksad, mantel ja väääääga kõrge kontsaga kingad! 
4. Minu arvates eksivad naised tihti riiete suurusega. Häirib see, kuidas üks asi lausa ripub tütarlapse seljas ja teine on kuidagi liiga liibuv. Lisaks teeb mind kurvaks, kui naised riietuvad ilmale mittekohaselt. Valus on vaadata, kuidas mõni neiu jalutab –15 kraadi juures jopega, mis vaevu varjab rinda…

Sven Azojan, TTV saatejuht, autor ja toimetaja
Foto: erakogu
1. Alustame sellest, et ega ma ei tea moetrendidest suurt midagi, kuid enda arust riietun siiski trendikalt. Minu jaoks ei ole niivõrd oluline kaubamärk, kuivõrd see, et riideese minu olemusega sobiks!
2. Minu jaoks teeb ühe naisterahva stiilseks see, kui tema väljanägemisest õhkub sisemist intelligentsi ehk teiste sõnadega – tagasihoidlik isikupära käsikäes välise säraga.
3. Must kleit, seksikas ja naise kehavorme toetav pesu ning kindlasti sukad, mis tooksid jalgade ilu veel rohkem esile.
4. Ülepakutus ja enese oskamatu eksponeerimine läbi riietuse. Ehk siis liiga palju detaile ja nende asjatundmatu kokkusobitamine. Samuti ei meeldi lötakad, mitteliibuvad riided ja olukorrad, kus riietuse värvitoon ei sobi üldse naise olemusega.

 

 

Jakov Pronin, IT-spetsialist
Foto: Maksim Aan
1. Erilist tähelepanu ma moele ei pööra ning üldiselt võttes seda ei jälgi. Seega enamjaolt ei ole ma kursis, mis konkreetsel hooajal moodne on.
2. Tütarlapse teeb stiilseks muidugi tema välimus ning riided peaksid esile tooma kandja individuaalsust, iseloomuomadusi ja olemust.
3. Arvan, et mõni lendlev kleit, võib-olla ka seelik (mis poleks liiga lühike), kõrge kontsaga kingad.
4. Mulle ei meeldi, kui tüdruk riietub poisilikult või valib pealaest jalatallani liibuvad riided. See on kerge tee naiselikkuse kaotamiseks. Lisaks ka hea maitse puudumine garderoobi koostamisel ning omavahel sobimatute värvide kombineerimine.

 

 

Tony Awake, muusik ja produtsent
Foto: Konstantin Reva
1. Olen teadlik oma väljakujunenud eelistustest ja riietevalikust poodides. Leian, et kõik, mis telekas ja moekanalites jookseb, ei ole alati ilus. Moodne on see, mis sobib inimese iseloomuga ja välimusega. Moes on kõige tähtsam tunnetada lubatu piire. Seda muidugi juhul, kui sa ei taha välja näha nagu narr.
2. Soeng ja selle sobivus ülejäänud riietuse ja look’iga.
3. Teksad, pisikese kontsaga saapad, nahktagi ja kõik see, mis muudab naise seksikaks.
4. Purjus tüdruk on igas riietuses täielik katastroof. Muidu ei meeldi kasukad, maksikleidid ja kõrged kontsad.

 

 

Anton Kask, kokk
Foto: erakogu
1. Moele üritan tähelepanu üldse mitte pöörata, sest tahan alati omaenda stiilist kinni pidada. Usun, et mood tuleb ja läheb, kuid stiil on see, mis jääb.
2. Tüdruku teevad stiilseks õigesti ja maitsekalt sobitatud riided, mis on valitud toetudes erinevatele moetendentsidele. Samas, kui neiu ei suuda oma selga sirgena hoida ning ilusti kõndida, ei päästa teda ka ilusaimad riided. 
3. Pliiats- või šifoonseelik, vutlar-kleit, mantel või pintsak.
4. Laiemalt levinud vigu esineb värvide kokkusobitamisel. Mulle ei meeldi leggins’ite, T-särgi, maika ja sportlike riietega tüdrukud.

 

 

Oliver Bernadt, kinnisvaramaakler
Foto: erakogu
1. Moele ma tähelepanu ei pööra, kuna soovin olla isikupärane. Mul on oma riietumisstiil ja olen märganud, et see on üldistest trendidest ees.
2. Naine on stiilne, kui ta teistest erineb. Mingid moevärvid, moekad ehted ja muu selline ei muuda naist mingil moel atraktiivsemaks. Pigem on hetketrendidega kooskõlas riietusesemed igavad ja vahel isegi häirivad.
3. Igal naisel võiks riidekapis olla viisakas bleiser. Suveks kirev seelik ja kindlasti mõni seksikas boolero.
4. Riietumise juures on kõige kurvem asjaolu, et vahel ei arvestata oma kehaehitusega. Pole ühtegi riideeset, mis mulle üldse ei meeldiks, on vaid olukorrad, kus inimesed ei kanna teatud asju välja.

 

 

Luis Salvatori, rahvusvaheline DJ, salsaõpetaja
Foto: erakogu
1. Pööran riietele suurt tähelepanu, kuid ei hooli väga brändidest. Kindlasti olen hooaja trendidest teadlik, aga pole oluline, et kõik riided, mida inimene kannab, oleksid valitud viimase moe järgi.
2. See, kui riiete ja nendevaheline värvikombinatsioon on perfektselt paigas ja vastab kandja kehatüübile. Riided peaksid alati olema korralikult triigitud ja värskelt lõhnama ning kogu look oleks elegantne või casual, kuid mitte liialt seksikas.
3. Must, põlvepikkusest lühem seelik, sinine pluus, hall kleit, kottpüksid ja mustad sukad.
4. Vead, mida naised teevad, on liiga eredate või korraga liiga paljude värvide kandmine, omavahel mittesobivate riiete kombineerimine ja valede aksessuaaride valimine. Lisaks vihkan määrdunud kingi!

 

 

 

Andrei Tsuprina, kunstnik
Foto: erakogu
1. Kaasaegsetest trendidest tean vähe. Vahel piilun neid internetist, et ajast mitte lootusetult maha jääda. Oma riideid valin selle järgi, mis poes saadaval on ja mis neist mulle meeldivad.
2. Oskus omavahel erinevaid riideid maitsekalt kombineerida ning luua omaenda eriline ja kordumatu stiil.
3. Hästiistuvad teksapüksid, must kleit ja kõrge kontsaga kingad.
4. Suurim viga on see, et paljud tüdrukud ei oska riietumisel asjaolusid arvestada. Kõige rohkem ajavad mind endast välja spordirõivad, mida tüdrukud väljaspool jõusaali kannavad, ja noorte seas eriti populaarne kombinatsioon, mis koosneb lumelauduri jopest, retuusidest ja ketsidest.

 

 

 

 

Buduaar Shopping Suvi 2012
Kristiina Virt