STIILNE NAINE Mai Palling: Mulle meeldivad kontrastid, sest elu ongi kontrastne!

STIILNE NAINE Mai Palling: Mulle meeldivad kontrastid, sest elu ongi kontrastne!

Mai on ilus, energiline, kauni hääle ja nakatava naeruga naine. Olles tuntust kogunud bändi Külalised solistina ja üllatanud kõiki Playboys poseerimisega, napsas Mai endale ka Eesti hinnatuima poissmehe ja poliitiku Kalle Pallingu, kellega ta nüüdseks on abielus ja kasvatab poeg Pauli. Kuid mitte sellest ei taha me rääkida. Buduaari huvitab seekord hoopis selle tegusa ja kauni naise garderoob ja stiilieelistused.  

Mai on ilus, energiline, kauni hääle ja nakatava naeruga naine. Olles tuntust kogunud bändi Külalised solistina ja üllatanud kõiki Playboys poseerimisega, napsas Mai endale ka Eesti hinnatuima poissmehe ja poliitiku Kalle Pallingu, kellega ta nüüdseks on abielus ja kasvatab poeg Pauli. Kuid mitte sellest ei taha me rääkida. Buduaari huvitab seekord hoopis selle tegusa ja kauni naise garderoob ja stiilieelistused.

 

Sa oled harjunud olema tähelepanu keskel, kuid kas elu poliitiku abikaasana on tähelepanu juurde toonud või peab hoopis madalamat profiili hoidma?

Kõik oleneb kontekstist. Ma arvan, et poliitiku abikaasana pean olema täpselt sama väärikas kui 26-aastane laulja või pisipoja ema. Arvan, et vaatamata sellele, kes me oleme või kellega me abielus oleme, peab igas inimeses olema piisavalt eneseväärikust, et aru saada, millal mida öelda ja ütlemata jätta, ning vaatamata vanusele või positsioonile peaksime ennast ja teisi austama, suutma olla tolerantsed ja sallivad. Kõlab nagu missivõistluse kandidaadi vastus, eks ole?

 

Kuidas kirjeldaksid oma stiili?

Mul on minu enda näoga stiil. Stiil on tervik – välimus, riietusstiil, kehahoiak, kõnnak, ellusuhtumine. Vahel on huvitav jälgida, et firmarõivais viimase moe järgi riietuv inimene ei mõju stiilsena. Kuigi riided on justkui mõne moeajakirja kaanelt, mõjuvad need seljas suvalisena. Vaja on karakterit riiete sees, vaja on elurõõmu ja elujaatust. Seda mul on ja seetõttu arvan, et mul ongi rõõmus, muretu ja vaba stiil. Tunnen ennast mugavalt nii tikk-kontsadel kui minikleidis ja ka kottpükstes ja luukere prindiga dressikas, sest ükskõik, milliseid rõivaid ma kannan, mina nende sees olen ikka seesama inimene – enesekindel ja muretu.

Mind inspireerivad inimesed minu ümber. Sõbrad, tuttavad, inimesed tänavalt, aga ka joonistused kivimajade seintel, ajakirjad, unenäod, reisid ja mõnikord ka mannekeenid poeakendel.

 

Mis on sinu moekiiks?

Kas see nüüd kiiks on, aga tihtilugu vaatan oma abikaasa riideid ja tunnen suurt kadedust, et meestele disainitakse superlahedaid ja vaat et lahedamaid riideid kui naistele. Mulle meeldib konkreetne vorm, maskuliinne karakter ja sügavad värvid. Ma ei ole eriline sitsi-satsi fänn, kuid kindlasti on ka selles valdkonnas midagi, mille peale minestada.

Võtame näiteks sokid. Kui palju ja stiilseid sokke on meestele! Puhtad värvid, kindlad jooned. Ei taha üldistada, aga naiste rõivad rikutakse, vähemasti massimoes, tihtilugu üledoseerimisega ära. Alati on midagi justkui liiga palju või on asi lihtsalt liiga igav. Minu tõde ja nõrkus jääbki nende kahe vahepeale. Põnev minimalism äkki oleks see termin, mis mind iseloomustaks?

 

Mida sul on kapis kõige rohkem?

Sellele küsimusele vastamiseks läksin oma kapi juurde asja analüüsima ja ilmnes tõsiasi, et mul on kõike ühepalju: T-särke, pükse, kampsuneid, jakke, kleite. Minu kapis valitseb üleüldine tasakaal sortimendi ja ka stiilide vahel. Jalanõusid mul on võib-olla keskmisest naisest vähem, sest rõhun pigem kvaliteedile, mitte kvantiteedile. Kui ühed kõrge kontsaga musta värvi stiilsed kingad kapis olemas on, siis naljalt teisi enam ei osta, selles osas olen ökonoomne ega tarbi üle. Mulle jäävad tavaliselt kõige rohkem silma tugeva vormi ja sügava tooniga riided.

Kuna mul on ka väike laps, siis riidepoes leian end tavaliselt lasteriiete juurest. See vist on selline noorte emade ühine tendents.

 

Milline on sinu argipäeva rõivastus?

Igapäevaselt riietun mugavalt, tavaliselt on mul peas kõrge krunn, ees punased Ray Bani prillid ja näol mõnus naeratus, mis mu jõulised põsesarnad esile toob ja ma arvatavasti tundun teistele selline kunstiinimene, sest minu kõnnak on tihtilugu kaootiline: seisatan tihti, et midagi vaadata, vahepeal olen märganud ennast isegi kekslemas keset rahvamöllu. Ma ei mõtle sellele, mida minust arvatakse, pigem naudin elu. Mulle meeldib lisada riietusele mõni selline detail, mis viib balansi natuke kreeni. Midagi, mis häiriks. Sest siis on asjas elu. Mulle meeldivad fuksiaroosad huuled kottis pükste ja Converse’i ketside juures, mulle meeldib nahast raskevormiline käevõru haldjakleidi juures. Mulle meeldivad kontrastid, sest elu ongi kontrastne.

 

Koos abikaasaga võib teid tihti punasel vaibal kohata. Kuidas valid kleite presidendi vastuvõtule?

Mul on olnud head nõuandjad. On kaks varianti: kui näen mõnd kleiti moekollektsioonist, mis mind sügavalt liigutab, siis muretsen selle endale või lasen kleidi õmmelda. Viimasel aastal tegi mulle kleidi Montoni peadisainer Piret Puppart. Ma ei julge pead anda, kuid vasaku käe küll, et temaga tahan pikalt koostööd jätkata, kuna tegemist on lihtsalt suurepärase inimese ja andeka moekunstnikuga, kelle riietes julgen minna läbi tule ja vee kartmata, et saan põletada. Isegi mees kosis mind, kui kandsin Pireti tehtud kleiti!

 

Kui palju sa riietele raha kulutad?

Oleneb kellega võrrelda. Enda arvates vähe. Ma ei ole suur tarbija. Vaatan asjade hinda ja võin teinekord mitu kuud oodata, kuni minu meelistoode on piisavalt alla hinnatud, et ma raatsiksin seda osta. Esinemisriided ja pidulike ürituste riided on tihtilugu kallid, kuid neid ostan väga harva ja hoian siis nagu kullatükke. Riietele kulutatud raha, firmanimed ja viimase vindi peal moeröögatuslikud vidinad veel kellestki stiiliguru ei tee. Usun, et stiilitunnetus on kaasasündinud omadus, seda saab muidugi ka õppida ja arendada ja kasvõi lihtsalt maha viksida. Liikumatul hääletul pildil on maailm üldse stiilsem koht kui päriselt. Aga mulle meeldivad asjad, mis on päriselt olemas.

 

Kus sa oma garderoobi täiendad?

Mul on välja kujunenud muster kohtadest, kuhu lähen, kui midagi uut on vaja. Lavariideid lähen otsima Liisi Eesmaa juurde, kelle kanda on ka vintage-pood Sireenid.

Veel astun sisse mõne kiiksuga brändi poodi, nagu Snob või Diesel. Väga vahva pood on ka Rocca al Mare keskuses asuv Fashionista. Sealt leiab endale disainerrõivaid superhea hinnaga, mina olen sealt nii mõnegi erilise eseme saanud. Ka Monton on sel aastal eriti jõuliselt minu stiilipilti trüginud – no kui ikka kukekatele viigipükstele on trükitud nartsisse, siis ei saa see asi mind külmaks jätta! Eestis on palju lahedaid disainereid, nii et rõivavalikul ei saa ma Eestis pakutava üle nuriseda. Jah, odavam on Dieseli teksade ostmiseks ennast odavlennufirmaga Itaaliasse sõidutada, aga kuna mul ei ole seda aega ja samas olen ühtesid Dieseli teksaseid kandnud juba kolm aastat ja plaanin teised kolm veel kanda, siis pole ka vajadust kuskile sõita.

 

Kui emotsionaalne šoppaja sa oled?

Minu meelest rõivaostud jagunevadki kaheks: praktilisteks ja emotsiooniostudeks. On tore, kui need kaks ühilduvad, kuid tihtilugu ei võimalda seda turg. Kuna mul ei ole kunagi õnneks või kahjuks nii palju raha olnud, et saaksin seda mõtlemata ja kaalutlemata kulutada, siis emotsioonioste on suhteliselt vähe.

Lähiminevikust mäletan ühte mõnusat ostu küll. Mõni päev pärast lapsevanemaks saamist tundsin tohutut tungi poodi minna ja osta endale uusi riideid. Läksin ja ostsingi terve komplekti ja tundsin ennast ülihästi! Ma ei olnud üheksa kuud endale midagi ostnud ja peale kõige muu sain viimased kuud oma rasedusest kanda ainult plätusid, kuna oli väga kuum suvi ja mulle lihtsalt ei mahtunud jalanõud jalga. Niisiis olid uued riided minu taas saledale pihale ja tennised paar numbrit väiksematele jalakestele parim emotsiooniost elus.

 

Milline oli sinu viimane moeost?

Ostsin Buduaari turult endale ühe ägeda naise käest rohelisest siidist Mango kleidi, mille hinnaks oli 15 eurot. Igal pool, kus sellega käin, kõik katsuvad ja õhkavad. Üks parimaid moeoste minu elus! Aitäh müüjale!

 

Kas sul on ka lauljate seas eeskujusid?

Ikka. On väga häid häälekasutajaid, imeilusaid lauljaid ja lummavaid karaktereid. Kuid ilmselt parima kombinatsiooni lauljast ja minu lemmikmuusikastiilist võtavad kokku Joss Stone, Lauryn Hill, Floetry. Väga meeldib see, mida Herbie Hancock muusikast välja võlub, ja toidutegemise ajal kuulan puusi nõksutades ja puulusikaga segades 4Herot.

 

Millal sinu enda sooloprojektist kuulda saab?

Loodan, et varsti, kirjutan praegu materjali oma lõbuks. Praegu on mu elus üks kiiremaid aegu: mul on väikene laps, kes tahab väga palju tähelepanu, lisaks lõpetan kooli ja teen Külaliste bändi, nii et mu aeg on limiteeritud. Kuid kohe-kohe vabaneb hulk vaba aega ja tahan üle pika aja ka soololauljana käe valgeks saada.

 

Kui kaua sa valmistud õhtuseks väljaminekuks?

Suhteliselt vähe. Mul ei ole üldiselt kunagi olnud probleeme riidevalikuga või meigi tegemisega. Ka lapsevanemana olen superlogistik ja mõtlen oma mõtted stiilis „mida õhtul selga panna“ juba päeva jooksul läbi ega kuluta peegli ees sahmimisele aega.

 

Kuidas sa ennast vormis hoiad?

Teen trenni, möllan lapsega, söön keha austavalt.

 

Kas külastad ka ilusalonge?

Jah, käin regulaarselt maniküüris, parimaks ihu ja hinge hoolitsuseks pean nõelravi.

 

Milline on kohustuslik moerituaal sinu jaoks?

UNI. Kuid seda on viimasel ajal suhteliselt vähe ja proovin seda sporditegemisega kompenseerida.

 

Milliseid ehteid ja kosmeetikat sa armastad?

Mehelikke ehteid ja võimalikult neutraalsete lõhnadega loodussõbralikku kosmeetikat. Mulle aitab mu parfüümist, ei taha et mu käed, nägu, kael ja sääred erinevalt lõhnaks.

 

Mis on sinu lemmiklõhn?

Hetkel Hugo Bossi NUIT pour femme.

 

Mis on sinu kalleim aksessuaar?

Kullast kaelauur, mis on minuni jõudnud minu sugulasliini pidi – ühelt abielunaiselt järgmisele.

 

Mida hindad enda mehe juures kõige rohkem?

Ta on suurepärane mees ja isa ning edukas omal alal. Ma ei oskaks paremat meest tahtagi. Peale nende omaduste on ta seiklushimuline ja parajalt hull. Ja mingil utoopilisel kombel armastab ta mind hullupööra, nagu ka mina teda. Mehevalikuga selles elus olen küll täppi pannud!

 

Milline riietust muudab mehe vastupandamatuks?

Kombinatsioon triiksärgist, värvilistest viigipükstest, stiilsetest ja hoolitsetud kingadest, värskest ja moodsast juukselõikusest, sportlikust kõnnakust ja kehast ning naeratavatest silmadest. Ehk siis rääkisin siinkohal vist oma mehest.

 

Mida soovitaksid eesti meestele?

Võtke vahel vabalt ka!

 

 

Tekst: Marget Haug

Fotod: Janne Luigla

Meik ja juuksed: Jana Boberg

 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping suvi 2013

 

 

Sarnased artiklid