TALVINE TRENDISOOVITUS – üks aegumatu stiiliga peakate

Kui arvad, et talvise tuisu ja tuultega täidavad peakatted vaid üht eesmärki – kaitsta külma eest –, siis arva üks kord veel. Mitte vähem oluline ei ole see, kuidas müts peas istub, kuidas ta kogu ülejäänud riietusega kokku sobitub ning kui stiilne ja trendikas ta on. Üheks aegumatu stiiliga peakatteks, mis läbi ajaloo nii sõjamehi kui ka suurilmadaame soojas on hoidnud, võib pidada karvamütsi. 

Kui arvad, et talvise tuisu ja tuultega täidavad peakatted vaid üht eesmärki – kaitsta külma eest –, siis eksid. Mitte vähem oluline ei ole see, kuidas müts peas istub, kuidas see kogu ülejäänud riietusega kokku sobitub ning kui stiilne ja trendikas see on. Üheks aegumatu stiiliga peakatteks, mis läbi ajaloo nii sõjamehi kui ka suurilmadaame soojas on hoidnud, võib pidada karvamütsi. 

Kindlasti mäletavad paljud veel neid ammuseid aegu, mil pea igal teisel jõulukaardil figureerisid läkiläkidega kelgutavad lapsed. Suure tõenäosusega kuulus täpselt samasugune karvamüts ka sulle endale. Kui mõne aja möödudes hakkasid need karvamütsid sahtlipõhjas tolmu koguma, kuna peale tulid uued trendid, siis täna võime julgelt väita, et karvamütside aeg ei saa iial läbi ning need on taas täpselt sama nõutud moeaksessuaarid, kui nad oli möödunud sajandil. Seda fakti kinnitavad meile globaalsete trendide rajajad Louis Vuitton, Ralph LaurenBlumarine, Sonia Rykiel ja mitmed teised mainekad moeloojad ja -brändid. 

Blumarine / Sonia Rykiel 

Karusnahast karvamütsid on haruldasemad ning mõistagi mitmeid kordi kulukamad, kuid ühtaegu ka kvaliteetsemad ning vastupidavamad kui kunstnahast mütsid. Iga kaalutletud investeering oma stiili tasub end alati ära ning eeldatavasti võivad seda sama karvamütsi, mida kannad täna sina, kanda ka sinu lapselapsed veel viiekümne aasta pärast. 

Kuidas valida endale sobiv karvamüts? 

Kuigi sageli võib näida, et see on trend, mis eeldab veidi pidulikumat ning klassikalisemat lähenemist, sobib karvamütsi kanda ka täiesti tavalise igapäevariietuse juures. Sel juhul soovitatakse aga valida mõni tagasihoidlikum must ilma klappideta karvamüts. Selline aksessuaar sobib suurepäraselt näiteks teksade, casual-stiilis seelikute ja kleitide, retuuside, erinevate mantlite ja jopedega. Kui aga soovitakse saavutada silmapaistvamat, otsekui moelavalt saabunud modelli-look’i, tasub panustada massiivsemale läkiläkistiilis heledale karvamütsile, mille juures toimib sajaprotsendiliselt alati ka kõrge kontsaga saabas. Vaatamata kõikidele soovitustele võime lõppude lõpuks väita, et ühtegi raudreeglit siinkohal ei eksisteeri ning kogu stiili loomine, ilma piiranguteta, võib viia uute avastusteni. Katse-eksitusmeetodite abil võib jõuda parimate tulemusteni. Just seda näitavad meile viimaste aegade trendikaimad runway’d, kus miksitakse kokku seinast seina äärmusi ning tulemus jääb ülimalt šikk ja stiilne. Vaja läheb vaid julget katsetamist! 

Mummu-bear, kähriku läkiläki, 269 €

Ted Bakeri kunstnahast karvamüts, Asos, 52 €

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar november-detsember 2016.