TARUVAIK: imetoode loodusest

TARUVAIK: imetoode loodusest

Taruvaik on vaigutaoline mesilassaaduste kõrvalprodukt, mida mesilased kasutavad taruseinte tihendamiseks ja kindlustamiseks. Taruvaik ehk propolis kaitseb mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest.

Taruvaik on vaigutaoline mesilassaaduste kõrvalprodukt, mida mesilased kasutavad taruseinte tihendamiseks ja kindlustamiseks. Taruvaik ehk propolis kaitseb mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest.

Mesilased koguvad taruvaigu lähteaineid loodusest: pungadelt, lehtedelt, vartelt, lisades sellele süljenäärmete eritist, vaha ja õietolmu. Taruvaiku ehk looduse imet korjab mesinik tarude seintelt ja raamiliistudelt.

MIKS TARUVAIK?

Propolisel on keeruline keemiline koostis, sisaldades hulgaliselt erinevaid kasulikke aineid: vitamiine, mineraalaineid, antibakteriaalseid aineid, aroomiaineid, pigi ja vaha. Taruvaigul on meeldiv lõhn, kuid mõru maitse.

Juba Vanas-Egiptuses kasutati taruvaiku tervendamise otstarbel. Keskaja Euroopas olid mesi ja taruvaik kasutusel külmetusvaevuste, mädaste nahakahjustuste ja teiste vaevuste leevendamiseks. Rahvameditsiin hindab taruvaiku mitmekülgsete raviomaduste pärast tänapäevalgi. Viimase 30 aasta jooksul on taruvaiku palju uuritud ning tõestatud, et taruvaigul on antibakteriaalne, viirusevastane ja seenhaiguste vastane toime.

Taruvaiku kasutatakse hingamisteede haiguste ning kroonilise neelu- või kõripõletiku korral, eriti kurgu, neelu ning suuõõne limaskesta vaevuste korral.

MIS ON APROPOS?

Innovatiivne ja omanäoline tootesari apteekides on Apropos, mille kõik tooted sisaldavad suures kontsentratsioonis taruvaiku.

Aproposi toodetes sisalduv taruvaik on puhastatud õietolmust, meevahast ja raskemetallidest. Lisaks orgaanilisele hüpoallergilisele taruvaigule sisaldavad tooted erinevaid ravimtaimede ekstrakte ja teisi looduslikke koostisosi.

MIKS APROPOS?

Apropos tooted on ülemiste hingamisteede heaoluks ideaalne valik.

Apropos tooted sisaldavad kompleksbarjääriga toimeainet, mis moodustab limaskestadele mukoadhesiivse kaitsekile, kaitstes limaskesti ja neelu suupoolset osa kahjustavate välistegurite eest ning olles niisutava ja ärritust vähendava toimega.

Apropos ülemistele higamisteedele suunatud tooted sisaldavad dünaamilise korduvekstraheerimise meetodil saadud M.E.D.® taruvaiku. Tegemist on traditsioonilise ekstraheerimisega, mis võimaldab säilitada võimalikult palju flavonoid- ja polüfenoolühendeid.

Tänu limaskestadele moodustuvale kilele ja M.E.D.® taruvaigu toimele on Apropos tooted võimelised lisaks kurgu kaitsmisele leevendama ka neelupõletikule ja mandlipõletikule iseloomulikku kurguärritusest tingitud valuaistingut.

TARUVAIGUGA KURGUSPREID

  • Niisutava ja rahustava toimega.
  • Leevendavad valuaistinguga seotud kurguärritust.
  • Looduslikud koostisosad.
  • Apropos kurguspreid lastele ja täisikasvanutele.

TARUVAIGUGA KÖHASIIRUPID

Abistav vahend röga lahtistamiseks. Soodustab lima ning röga eritumist. Sobivad kuiva ja produktiivse köha puhul kasutamiseks.

KURGUTABLETID

  • Sobib kasutamiseks:
  • Köhaärrituse
  • Hääle käheduse
  • Kraapiva kurgu

NINASPREI

  • Niisutab limaskesta
  • Avab tõhusalt hingamisteed

APROPOS – TÕHUS ABILINE KÜLMAPERIOODIL

Küsi apteegist või telli Apropos tooteid NETIAPTEEGIST 
Facebook Apropos Eesti