Reklaam sulgub sekundi pärast

TEADLASED AVASTASID inimeste näonahal elavad lestalised!

Teadlased on avastanud, et kõikide inimeste näonahal elavad loomlestad. 

Oma silmaga sinu näonahal pesitsevat lesta näha ei ole, kuid teadlased on avastanud, et mikroskoopilised lestad on kaheksajalgsed olendid, kes sarnanevad ämblikega. Nad veedavad oma elu meie nahal, kus nad söövad, paarituvad ja lõpuks surevad - amorfsed või mis?

Enne, kui sa selle jutu peale hakkad ekstratugevat näopesuvahendit ostma, peaksid teadma, et need mikroskoopilised öömajalised ei ole sulle tõsiseks probleemiks, vastupidi - nad on meiega kaua aega kaasas käinud, aidates ehk paremini mõista meie esivanemaid ja arengut inimestena, vahendab BBC.

Teadlased on lestade olemasolust meie nägudel teadnud juba kaua, kuid miks nendest varem räägitud ei ole?

Meie näonahalt on teadlased leidnud kaht liiki lestasid: Demodex folliculorum ja D. brevis. Kuigi nad kuuluvad lülijalgsete gruppi koos putukate ja krabilistega, on lestade lähimateks sugulasteks ämblikud.

Demodex lestadel on piklik keha, mille pea lähedal asuvad tema kaheksa lühikest jalga. Kui Demodex'ile meeldib elada poorides ja juuksenääpsus, eelistab brevis end sisse seada sinu õlistes nääretes. Võrreldes sinu teiste kehaosadega on näos kõige rohkem poore ja nääre, mis selgitab, miks lestad just näonahal elada tahavad. Kuigi neid on leitud ka mujalt - rinna- ja kubemepiirkonnast.

On leitud seoseid näonahahaiguse rosacea ja lestade vahel, kuid ei ole kindel, et just nemad haiguse, mis põskedele tekitab punetust, kõrvetust ja punne, tekitajateks on. On avastatud, et inimestel, kes seda haigust põevad, on rohkem Demodex lestasid näos kui teistel. 

Siin on lihtne õppetund: sina ei ole lihtsalt sina - sa oled liikuv ja rääkiv kommuun, kes kannab oma kehaga kaasas tervet ökosüsteemi. 

Pilte kõnealustest lestadest vaata SIIT
Vaata National Geograficu videot.