TEADLASED SOOVITAVAD HAMBAPASTA ASENDADA hoopis ühe loodusliku saadusega

Iirimaa Althone Instituudi teadlaste poolt läbi viidud katsetes uuriti ning võrreldi kookoseõli ning hambapasta mõju meie hammastele. Uuringutes selgus, et üks lusikatäis kookoseõli hambapasta asemel, võib omada märksa efektiivsemat mõju inimese suuhügieenile.

Iirimaa Althone Instituudi teadlaste poolt läbi viidud katsetes uuriti ning võrreldi kookosõli ning hambapasta mõju meie hammastele. Uuringutest selgus, et üks lusikatäis kookosõli hambapasta asemel võib omada märksa efektiivsemat mõju inimese suuhügieenile.

Mille poolest ning miks täpsemalt trumpab kookosõli hambapasta üle? Esiteks, kookosõlil on võime vältida hammaste lagunemist paremini kui mistahes suuveel või toidupoodides müügil olevatel fluoriidipõhistel hambapastadel. Teiseks, kuna kookosõli on looduslik ega sisalda kemikaalne, siis puuduvad tal igasugused võimalikud kõrvalmõjud. Tavaliste hambapastade kohta sama väita ei saa. Lisaks on tõestatud, et kookosõli suudab tappa suus pesitsevad bakterid palju efektiivsemalt kui hambapasta. 

Hambaid kookosõliga pestes on soovituslik lisada hambaharjale üks teelusikatäis saadust, oodata, kuni ta suus sulab ning kindlasti õli mitte alla neelata. Selleks et suhu jääks värske tunne, võib peale pesemist suud piparmündiveega loputada.

Kas sina asendaksid hambapasta hoopis kookosõliga? 

Allikas: higherperspectives.com