TESTIME HOLLYWOODI STAARIDE lemmikiluprotseduuri: 4D krüolüpolüüs Kehakeskuses

TESTIME HOLLYWOODI STAARIDE lemmikiluprotseduuri: 4D krüolüpolüüs Kehakeskuses

Buduaar käis tutvumas Kehakeskuse iluprotseduuriga, mis on staaride seas vaieldamatu lemmik. Seekord oli Hollywoodi staaride lemmikprotseduuri testijaks, kes on ilugurmaan Krista Kalbin. Millist protseduuri soosivad staarid ja mida see endast kujutab?

Buduaar käis tutvumas Kehakeskuse iluprotseduuriga, mis on staaride seas vaieldamatu lemmik. Seekord oli Hollywoodi staaride lemmikprotseduuri testijaks ilugurmaan Krista Kalbin. Millist protseduuri soosivad staarid ja mida see endast kujutab?

Rannailmadeni on jäänud umbes-täpselt kaks kuud, mis tähendab, et veel jõuab oma keha rannavormi ajada. Ma ei ole suuremat sorti jõusaalifänn ning arvestades, kui palju on tänapäeval moodsaid kehavormimise aparaate, seadsin oma sammud lootusrikkalt Keha & Salenemiskeskusesse Rotermanni kvartalis, lootusega mõned (hea küll, rohkem kui mõned) liigsed sentimeetrid kiirelt maha raputada. 

Kehakeskusesse saabudes pidasin alustuseks konsultandiga oma murekohtade üle nõu, täitsime ära minu terviseankeedi, mille käigus selgitasime välja ka võimalikud vastunäidustused erinevatele aparaadihoolitsustele ning viisime läbi erinevate kehapiirkondade mõõtmise. Kogu selle info põhjal soovitati mul proovida nn uue põlvkonna aparatuuriga läbiviidavat protseduuri nimega 4D krüolüpolüüs. Jah, seda nime ei suuda ma tänagi veel sujuvalt välja öelda, kuid tegu on väidetavalt ühe väga tõhusa rasvarakke lõhustava protseduuriga külmmeetodil ehk alternatiiviga rasvaimule. Aparaadihoolduse käigus jahutatakse rasvkude lokaalselt -1 kuni +2 kraadini, mis toob kaasa rasvarakkude järkjärgulise hävimise. Nimelt on rasvkude naharakkude, lihaste, veenide ja närvirakkudega võrreldes eriliselt külmatundlik. Külmaga töötlemise järgselt rasvarakud hävinevad ning lümfiringe viib need 2–3 kuu jooksul organismist välja. See on ka põhjus, miks pole protseduuri soovitav teha sagedamini kui üks kord kuus (mis kiire eluviisiga naistele muidugi ideaalselt sobib) ja sedagi vaid kolm korda järjest, sest rasvad lagunevad aeglaselt, umbes 30–90 päeva jooksul ning seetõttu on ka tulemused aeglasemad avalduma. Seega, kes soovib koheselt tulemusi näha, peaks valima mõne muu kehahoolitsuse – krüolüpolüüsi tulemused ilmnevad kuni seitsme kuu jooksul, kuid on selle võrra püsivamad. Muide, juba ühe protseduuriga on korrigeeritavast piirkonnast võimalik rasvarakke 20–30% vähendada ning kolmest seansist koosneva kuuri tulemusel kaotada 

4–14 sentimeetrit neist kohtadest, mida „ravitakse”. Krüolüpolüüsi suur eelis ongi selle lokaalne toime just neis kohtades, millega kõige enam kimpus kipume olema – kõht, reied, tuharad, „küljesangad” ja ka käsivarred, kust isegi korralikult trenni tehes „pehmus” lahkuda ei taha. Krüolüpolüüsi on mõistlik teha kuurina kolme kuu vältel, igas kuus üks protseduur, sest nagu juba eespool mainitud, avaldub selle protseduuri mõju järk-järgult pikema aja vältel. Tselluliidile see protseduur mõju ei avalda, mistõttu võiks selle probleemi puhul kombineerida krüolüpolüüsi näiteks LPG-ga, mis aitab krüolüpolüüsi mõju veelgi võimendada. 

Krüolüpolüüs kui protseduur oli iseenesest lihtne – heitsin pesu väel pikali ning mu probleemsed kohad kaeti külmageeli ja niiske lapiga, vältimaks seda, et külm võiks nahale liiga teha. Protseduur on muidugi kehale ja organismile täiesti ohutu, sest külm ei jõua rasvarakkudest sügavamale, näiteks luude või siseorganiteni. Seejärel paigaldati mu kehale kaks iminapalaadset „käppa” ehk vaakumaplikaatorit ning jäeti sinna 25 minutiks, enne kui need järgmisesse probleemsesse kohta ümber tõsteti. Ühe 60minutilise sessiooni käigus jõuab seega töödelda kaht piirkonda. Tunne, mis vaakumaplikaator nahal tekitab, on näiteks LPG protseduuri vaakumiga võrreldes märksa leebem – „iminappade” alla jäävates kohtades tekkis kerge näpistamise tunne ja sain aru, et aplikaatori alla jääv nahk tõmbas jahedaks, kuid see kõik oli täiesti valutu, mistõttu sobib krüolüpolüüs kindlasti ka tundlikuma nahaga naistele. Küsimuse peale, kas krüolüpolüüsi mõju piirdub kitsalt vaid vaakumaplikaatorialuse nahapiirkonnaga, sain vastuse, et siiski mitte – mõju ulatub „iminapa” piirest kaugemale ning ei pea muret tundma, et ravitav piirkond näiteks lohku tõmbub. Küll aga hoiatas spetsialist, et üksikutel juhtudel võib töödeldavas kohas tekkida sinikaid. Minul neid ei tekkinud ja kui aus olla, siis tühja neist sinikatest, kui liigsetest sentimeetritest jõusaalis rassimata lahti saab! 

Peale krüolüpolüüsi tundsin end igati hästi ning sain kaasa õpetussõnad, millega protseduuri järgselt arvestada. Ülioluline on kogu krüolüpolüüsi kuuri vältel igapäevaselt vähemalt 1–1,5 liitrit vett juua, et organismil oleks lihtsam külmunud rasvarakke ja loomulikult ka muid toksiine kehast väljutada. Teiseks ei tohi nädala jooksul peale protseduuri sauna minna, sest nii võib külmaga mõjutamise järgselt kuumusega nahka kahjustada. Samuti on soovitav protseduuri tegemise päeval vältida kuuma vanni või dušši ning hoiduda soojendavate kreemide kasutamisest ja ka päevitamisest.

Keeruline on ühekordse protseduuri järgselt hinnata selle mõju, kuid kuulates ja lugedes krüolüpolüüsi tõhususe kohta, tekkis küll suurem huvi kolmest protseduurist koosneva kuuri läbimiseks. Mulle tõesti meeldib, et krüolüpolüüsi võib teha vaid korra kuus, mitte iga nädal kaks korda, küll aga meeldiks mulle tulemusi kiiremini näha kui kuni seitsme kuu jooksul. Positiivne on ka see, et protseduur on mõnusalt kiire ja täiesti valutu – kui esimesel külastusel läheb konsultatsiooniga koos aega kuni kaks tundi, siis edaspidi kulub vaid tunnike ja selle aja oma tihedas päevakavas ikka leiab. 

4D krüolüpolüüsi plussid:

– madal sagedus, piisab, kui teha üks kord kuus kolme kuu vältel
– võimaldab kaotada 4–14 sentimeetrit ravitavas piirkonnas
– kõige ohutum aparaadihoolitsus Kehakeskuse valikus
– kiire ja täiesti valutu

4D krüolüpolüüsi miinused:

– tulemused avalduvad kuni seitsme kuu jooksul
– suhteliselt kallis protseduur

ERIPAKKUMINE!

Uus! 4D KRÜOLÜPOLÜÜS. Ühe protseduuriga väheneb rasvarakke 20–30%!

Alternatiiv rasvaimule!
-99 € (tavahind 159 €)
-3 x kuur 259 € (tavahind 399 €)
Pakkumine kehtib kuni 30.05.2017.

Info ja broneerimine: +372 5613 8771 või info@kehakeskus.ee. Täpsemat informatsiooni Kehakeskusest siit.

Ilmunud ajakirjas Buduaar