TIINA TALUMEHE UUS KÕRGMOEKOLLEKTSIOON viib lillemuinasjuttudesse

19. aprillil esitleb Tiina Talumees Kultuurikatla BlackBoxis oma värsket couture kollektsiooni „Gardenia“. Hapratest gardeeniaõitest inspireeritud kollektsioon jutustab loo kaunitest suvevalguse haldjatest, viies meid tagasi romantilisse ajastusse, mil tunnete väljendamiseks kasutati sõnade asemel lillede salakeelt. Lummavalt lõhnavate gardeeniaõitega öeldi väljavalitule: Sa oled ebamaiselt kaunis. 

19. aprillil esitleb Tiina Talumees Kultuurikatla BlackBoxis oma värsket couture kollektsiooni „Gardenia“. Habrastest gardeeniaõitest inspireeritud kollektsioon jutustab loo kaunitest suvevalguse haldjatest, viies meid tagasi romantilisse ajastusse, mil tunnete väljendamiseks kasutati sõnade asemel lillede salakeelt. Lummavalt lõhnavate gardeeniaõitega öeldi väljavalitule: “Sa oled ebamaiselt kaunis”. 

„Kollektsiooni idee sai alguse ühest väga erilisest kangast, millel on haprad sissekootud gardeeniaoksad, lisaks paelusid mind selle võluvalt salapärase lillega seotud legendid. Moekunsti ülesanne on pakkuda meile võimalust unistada ja viibida kasvõi hetkeks muinasjutus, loodan, et seda võimaldavad nende tulevastele kandjatele ka värske kollektsiooni kleidid,“ rääkis Tiina Talumees.

Kollektsioon koosneb valdavalt kaunilt voogavatest pastelltoonides suvekleitidest, mis teevad selle kandja niisama kordumatuks, kui seda on nõiduslikud gardeeniaõied, mis õitsele puhkemiseks vajavad täpselt õigeid kasvutingimusi ning kasvataja täielikku pühendumist ja hoolt. Iga käsitööna valminud kleit on kunstiteos, mis teeb selle kandjast suvealleede ning sametiselt mahedate suveõhtute kuninganna. Kaunite kleitide juurde valmivad ka sellest inspireeritud lillemotiividega laserlõikelised akrüülehted, mille disain ja viimistlus teostatakse samuti Tiina Talumehe moestuudios.

Kollektsiooni värvigammas kohtame suvehelguse valget, pastelset sinist, lillat ja roosat, aga ka trendikat beeži, õrnkollast ja päikeseloojangu oranži. Materjalidest on kasutusel kõrgmoele omaselt ülikvaliteetsed kangad, näiteks õhuline täpitüll, õrn pits, hästi langev reljeefne viskoos, helklevad litterkangad ja jacquard. Näeme voogavat plisseeri, sellel hooajal eriti trendikaid volange, efektseid sametpaelu, kelmikaid litreid ja helklevaid pärleid. Vaid selle kollektsiooni tarbeks on loodud põneva detailina kleite ehtima laserlõikelised gardeeniaõied.

Vaatemängulise moeetenduse piletid on müügil Piletilevis ja Privileegis.