TIM BLUZ OMA UUEST KOLLEKTSIOONIST: “See on üks tume, segane ja sarkastiline lugu”

erakogu

Buduaar

Buduaari lugejad tunnevad Tim Bluzi kui skandaalset moeloojat ja muusikut, kes iga mõne aja tagant oma loomingut ühel või teisel kujul ilmutab.

Nüüd on järg taas moeloomingu käes ning juba 5. mai võime näha Tim Bluzi uut kollektsiooni Tallinn Fashion Weekil, mis leiab aset virtuaalse otseülekandena. Uus kollektsioon tõmbab kindla piiri Timi ja Bluzi vahel.  “ See show jutustab Bluzi lugu ja on visuaalselt inspireeritud asjadest, mis iseloomustavad mind nagu avaliku elu tegelast,” täpsustab multitalent ning lisab, et nagu kõik tema kollektsioonid, on ka see kahekülgne. Temaatiliselt on uus kollektsioon palju tumedam ja sügavam kui Tim Bluzi eelmised projektid. Kollektsioonis kajastuvad teemad nagu poliitika, raha ja seks, kuid ka erinevad väärtused ja meie uus reaalsus. “ Enda isikliku loo kontekstis püüan näidata, kui irooniliseks ja pinnapealseks meie elu muutunud on”, lausub Tim.

Mida võib aga tarbija Tim Bluzi uuest kollektsioonist oodata? Uurime Timilt lähemalt.

Milliseid materjale oled kasutanud kollektsioonis?

Olen kasutanud hästi palju igasuguseid materjale. Tavaliselt on nii, et mudel dikteerib millist kangast valida, sest mitte iga materjal ei võimalda teha mingit konkreetset lõiget. Loomulikult, need valikud ei saa olla seinast seina, sest kõik peab olema kooskõlas kontseptsiooniga ja igas mõtes terviklik. Selle kollektsiooni põhimaterjalid olid viskoos, siid, polüester ja kunstnahk.

Kui kaua võttis kollektsiooni loomine aega?

Põhimõtteliselt aasta, kuid ma hakkasin uueks kollektsiooniks ideid koguma ja kavandeid joonistama juba siis kui töötasin oma eelmise kollektsiooni “Allergic to Milk”  kallal. Nii, et mul oli aega seda läbi mõelda ja kokku panna. Tegelikult mul oli selline plaan, et ma tegelen põhjalikult muusikaga ja vahel tegutsen vaikselt ja rahulikult järgmise capsule kollektsiooniga, ilma tähtajata, et see oleks pigem nagu side project, ning esitlen seda siis kui see valmis, näiteks aastal 2025. Aga elu ikka teeb oma korrektuurid. Selle aja jooskul tuli pakkumine osaleda Tallinn Fashion Weekil, nii et ikka võtsin ette.

Kes võiks olla nende riiete sihtgrupp?

Mu sihtgrupp on nagu ikka julged särtsakad inimesed, kes mõtlevad raamidest väljaspool ja elavad oma parimat elu. Kollektsioonis on nii meeste kui ka naiste mudelid, T- särgid ja pusad on täiesti unisex, lisaks paljud riietusesmed on hästi oversized, nii et ilusti sobivad igale kehatüübile ka.

Millistel üritustel neid riideid võiks kanda või on nad pigem artistlikku tüüpi?

Ma ütleks nii, et mudelid ise pole liiga ekstravagantsed, pigem disain on. Paljuid esemeid saab vabalt päris elus kanda. Muidugi mõned on hästi artistlikud, aga isegi nendes saab pidulikelt üritustel või punasel vibal käia. Meil on üks väga šikk õhtukleit, mis ma loodan läheb järgmisel aastal presidendi vastuvõtule. See on täiesti killer!

Kas tegid kõik ise valmis või oli sul ka abivägi?

Jah on küll, meie tiimis on konstruktorid ja õmblejad kellega töötame juba mitu aastat.

Kui palju kulus sul raha selle kollektsiooni kokku panemise jaoks?

Üsna palju, tuhandeid, ei hakka konkretiseerima. Kuna me ei kasuta poest ostetud kangaid, vaid neid valmistatakse spetsiaalselt eritellimusena, siis see on hästi kulukas ettevõtmine. Lisaks, mõned mudelid olid nii keerulised, et meil võttis mitu nädalat, et neid valmis saada. Ja nagu kõik teame, aeg on raha.
Mainin ka, et seekord kõik mudelid tulevad ainult ühes eksemplaaris, ja seekord me koopiaid ei tee. Kõik on limiteeritud. Seega kõik kes tahavad sellest kollektsioonist endale midagi soetada, võivad kindlad  olla, et saavad 100% eksklusiivse eseme otse moelavalt.

Mis hinnaga paiskad kollektsioonis olevad eksemplarid müüki? 

Hinnad on tavaliselt 150-1000 € , mõned üksikud asjad (nagu õhtukleit) on kallimad.

Tim Bluz avab Tallin Fashion Weeki programmi ning tema kollektsiooni esitlust saab vaadata  5. mai kell 18.00 Elu 24 veebis.