TÕHUS PÄIKESEKAITSE KÕIGE PISEMATELE – Polarn O. Pyret

Suvised päikesekiired toovad alati naeratuse näole, sest neid on pikisilmi oodatud. Alati tuleb aga meeles pidada, et laste õrn nahk on päikesele eriti tundlik ning seda just hooaja alguses, kui jume ei ole veel kuldpruun. Parim viis nahka kaitsta on viibida rohkem varjus ja vähem järjest lauspäikese käes. Üheks tõhusaks kaitsevahendiks on ka UV-kaitsega rõivad.

Väikelapsi ei tohiks kunagi otsese päikese või kuuma kätte jätta. Neid peaks kaitsma päikesemütsi, -varju ja riietusega. Õues viibides on soovitatav istuda varjus, kuid meeles peaks pidama ka asjaolu, et lapsekärus muutub õhk kiiresti palavaks, seetõttu on oluline ka vanker varju asetada ja sellelt kate eemaldada. 

Päike on kõige kuumem vahemikus kella 11st kuni 13ni, seega ei ole sel ajal hea pikalt päikese käes viibida. See kehtib isegi pilvise ilmaga. Kuni kella 13ni võiks mängimine aset leida pigem varjus. 

Kata oma laps alati kõrge kaitsefaktoriga (SPF) veekindla päikesekreemiga. Meeles võiks pidada ka seda, et päike paistab igal pool sama eredalt, olenemata sellest, kas jalutatakse tänaval, viibitakse mänguväljakul või rannas. 

Polarn O. Pyret ujumisriided, mis on märgistatud UPF 50+ tähisega, omavad kõrget kaitset tänu kanga tihedusele. Materjal laseb päikesekiirgust läbi vaid väga vähesel määral. Päikesemütsid on samuti impregneeritud kangast ning neil on kaitseomadus.

Tänapäeva rõivadisain võimaldab kanda päikesekaitsega ujumisriideid ning seda võimalust ei tasuks kasutamata jätta. Päikesekaitsega riietus vähendab UV-kiirgust ning vaid 1/5 pääseb läbi kanga. See tähendab, et võime olla päikese käes 50 korda kauem kui tavaliste riietega, mis üldse kaitset ei paku. 

Tekstiili UV-kaitsefaktorit nimetatakse UPF (ultraviolettkiirte kaitsefaktor). UPF näitab rõiva tihedust ja seda, kui efektiivselt see nahka UV-kiirguse ees kaitseb (nii UVA- kui UVB-kiirgus). Mida kõrgem on UPF, seda tihedam kangas, mis tähendab, et vähem UV-kiirgust pääseb läbi. Kangal, mis laseb läbi vähem kui 2% UV-kiirgusest, on märgitud UPF 50+.

 

 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar suvi 2016. 

Rohkem infot Polarn O. Pyret’ ujumisriiete kohta leiad SIIT