Reklaam sulgub sekundi pärast

TOP 5 kõige julgemat ja pöörasemat presidendi vastuvõtu riietujat

Meisi Volt

Vabariigi aastapäev
Vabariigi aastapäev — FOTO: Meisi Volt

Eesti Vabariigi 106. aastapäeva presidendi vastuvõtt ei pakkunud mitte ainult kodumaise disaini silmailu, vaid üllatas ka omapära, julguse ja isegi väikese doosi pöörasusega. Stilist ja fotograaf Meisi Volt noppis välja kõige põnevamad rõivakomplektid ja detailid.

Draamateatri peakunstniku Laura Pählapuu valge asümmeetrilise kraega kelmikalt õlgu paljastav õhtukleit on veebileid, mis sai kunstniku käe all põneva tuuningu. Eestlaste suur lemmik must värv on saanud põneva tuuningu - sellest kleidist ei vaadanud küll keegi tuima pilguga mööda! 

Laura Pählapuu
Laura Pählapuu — FOTO: Meisi Volt

Skulptor Edith Karlson üllatas muidu enamjaolt turvaliselt riietusega mängiva seltskonna seas komplektis, mis on ühtaegu harmooniline, aga ka segadust tekitav. Suurepärane värvide, tekstuuride ja mustritega mäng tasub ära, sest sellise riietusega juba keegi niisama vastu ei jaluta. Tõeliselt kevadine ja helge meeleolu, mida tasakaalustab Johanna Ulfsaki range peene triibuga pükskostüüm.

Edith Karlson
Edith Karlson — FOTO: Meisi Volt

Vintaaži hõnguga beež litritega kleit on saanud mõnusalt värskendava lisa sügavsiniste kingade näol, millel on lustakad tutikud. Tähelepanelik silm aga leiab kiirelt üles pärlitega ehitud peakujulise käekoti, mida juba igaüks kanda ei julgeks! Kaugelt silmitsedes pisut ehmatav detail aga on lähemal vaatlusel armas ning tõeliselt kunstipärane lahendus! Tasub olla julge ja loominguline! 

Edith Karlson
Edith Karlson — FOTO: Meisi Volt

Eesti Kunstiakadeemia moedisaini professor ja moelooja Piret Puppart on alati kindlapeale üks huvitavamaid riietujaid seltskonnas, nähes välja unikaalne ja julge. Tema vormide ja värvide kasutus pakub ühtaegu silmailu ja avastamist. Kimonolõikelist kleit-mantlit täiendavad Sigrid Kuuski kõrvarõngad ja eritellimusel valminud vöö. Kärtsu ja seksikust annavad trendikad hõbedased saapad, mis tantsu lüües kostüümi alt kenasti välguvad.

Piret Puppart
Piret Puppart — FOTO: Meisi Volt

Ene-Liis Semper

Video-, performance'i- ja teatrikunstnik Ene-Liis üllatas vastuvõtul välismaalt soetatud hõbedase kostüümiga, mida ehtisid rohelised, sinised, lillad lilleõied. “Professionaalina on mul aeg-ajalt õnne leida asju, mille potentsiaali ma oskan ära tunda. Tore on sel päeval kanda midagi rõõmsamat, kuna kannan igapäevaselt palju musta,” kostis kunstnik stilist Meisi Voltile. Veelgi erilisemaks muudab ekspressiivse komplekti ehtekunstnik Laine Parbo 1967. aastal loodud hõbedast originaalkomplekt, mis kannab nime “Soobel”. “Ehtekomplekt on kavandatud tolleaegse Kunstiinstituudi õpingute ajal ning mina soetasin need Disaini- ja Tarbekunstimuuseumi poolt korraldatud Eesti disaini väljamüügilt,” lisab Semper. 60ndatest pärit originaalehteid ei kohta enam liiga tihti, seega on tegemist tõeliselt erilise leiuga, mis pidupäevaks suurepärane valik!

Ene-Liis Semper
Ene-Liis Semper — FOTO: Meisi Volt