TUNDUB TÕHUS! JAAPANLASTE NÄONAHA puhastamise rituaal 4-2-4

Buduaar

Krista Kiin

Kas oled kuulnud näo topeltpuhastusest, mille raames pestakse nägu paari eri tootega, kindlustamaks õrna, kuid ühtlasi tõhusat nahahooldust?

Jaapanlased on pale puhastamist veelgi edasi arendanud. Nahapuhastusrituaal nimega 4–2–4 tähendab õhtust protseduuri, milles iga number märgib puhastusetapi pikkust minutites.

1)     Esimene samm on nahapuhastus õlipõhise geeliga, mille vältel hõõrutakse nahka neli minutit järjest. Õliga masseerimine parandab naha vereringet, pehmendab naha pealmist kihti ning aitab eemaldada näolt surnud naharakke ja avada ummistunud nahapoore. Sealjuures erinevad nahapuhastusõlid näole jäetavatest õlidest, kuna ei imendu hõlpsalt naha sisse. Kui õli jääb naha pinnale, on lihtsam nahka masseerida ja ebapuhtusi kaasa haarata.

2)     Seejärel kantakse nahale veepõhine puhastuskreem, millega pestakse nahka järgmised kaks minutit. Kreemjas puhastusvõie seguneb õlise puhastajaga, mistõttu on saadud segu võimalik pärast kergemini näolt maha pesta.

3)     Loputusfaas kestab neli minutit, millest kahe esimese minuti vältel pestakse nägu sooja ja seejärel külma veega. Soe vesi hõlbustab ülemäärase õli eemaldumist nahalt ja tõhustab veelgi pindmist vereringet. Külm vesi omakorda rahustab ja värskendab nahka rituaali lõpetuseks. Põsed võivad kõige selle järel küll punetada, nagu oleks saunast või jooksuringilt tulnud, kuid nahk on niisutatud ja järgmiseks peale kantavad nahahooldustooted imenduvad mõjusamalt. Need tasub näole kanda kohe, kui nahk on kuivaks tupsutatud.

Tundub terve igavikuna? Väidetavalt tasub õhtune hoolikas näopesu end ära, sest näonahk jääb ülipuhas ning toimingu käigus tehtav näomassaaž mõjub lõõgastavalt. Reeglite kohaselt piisab, kui säärast näopesu viia läbi neljal õhtul nädalas, misjärel hommikul pole vaja nägu enam pesta.