Ülle Suurhans-Pohjanheimo: Tallinna Moenädal on suur häbiplekk

Ülle Suurhans-Pohjanheimo: Tallinna Moenädal on suur häbiplekk

Eesti üks tunnustatuim moelooja Ülle Suurhans Pohjanheimo julgeb väita, et kodumaise moemaailma suursündmus, igal sügisel aset leidev Tallinna Moenädal, on üks suur häbiplekk. „See üritus ei tohiks toimuda moenädala nime all“, on naine veendunud. 

Eesti üks tunnustatuim moelooja Ülle Suurhans-Pohjanheimo julgeb väita, et kodumaise moemaastiku suursündmus, igal sügisel aset leidev Tallinna Moenädal on üks suur häbiplekk. “See üritus ei tohiks toimuda moenädala nime all,” on naine veendunud.

Tema sõnul on tegu meelelahutusliku sündmusega, mis disaineritele konkreetset kasu ei too, seetõttu oleks igati sobilik muuta nimi ümber hoopis moepeoks. “Andmine ja saamine peavad olema tasakaalus, moenädala puhul see aga paraku nii ei ole.” Disaineritele, kes maksavad suurt osalemistasu, ei ole see üritus kahjuks oma hinda väärt. Ülle usub, et kui Tallinna ja Riia moenädal koostööna omavahel ühendada, saaksid Eesti disainerid sealt märksa rohkem võimalusi. Riia moenädalal on esindatud pea kõikide moemetropolide press, kohal on isegi Itaalia Vogue. “Moenädal peaks olema eesmärgistatud,” lausub Ülle lõpetuseks. Siit mõtlemisainet meile kõigile…

Ülle Suurhans-Pohjanheimo Riia Moenädalal.