VÄRSKUSEST PAKATAV päikesemeik

Nii looduskosmeetika tulihingelistel austajatel kui ka igal teisel kvaliteetset kosmeetikat hindaval naisel on põhjust rõõmustada, kuna Dr. Hauschka üllatab sel kevadsuvel meid millegi sensatsioonilisega. Nimelt on oma ala professionaalid valinud uue kevadkollektsiooni toodeteks läbi aegade viis kõige armastatumat bestseller’it. Värskusest pakatava ja multifunktsionaalse kollektsiooni näol on tegemist tõelise iluloojaga. 

Nii looduskosmeetika tulihingelistel austajatel kui ka igal teisel kvaliteetset kosmeetikat hindaval naisel on põhjust rõõmustada, kuna Dr. Hauschka üllatab sel kevadsuvel meid millegi sensatsioonilisega. Nimelt on oma ala professionaalid valinud uue kevadkollektsiooni toodeteks läbi aegade viis kõige armastatumat bestsellerit. Värskusest pakatava ja multifunktsionaalse kollektsiooni näol on tegemist tõelise iluloojaga. 

Päikesest paitatud õrn ja värske jume on selle kevadsuve üheks võtmesõnaks. Naturaalne ilu on aegumatu ja seetõttu on Dr. Hauschka otsustanud lähtuda ka sel korral oma kindlast põhimõttest muuta kõik niigi ilus veel kaunimaks. Dr. Hauschka rahvusvahelise kogemustepagasiga meigikunstnik Karim Sattar asetab põhirõhu nahahooldusele, lisades, et kõik saab alguse oma naha tundmisest. Puhastamine ja niisutamine peab olema järjepidev ja intensiivne protsess. Üheks asendamatuks tooteks võib pidada Dr. Hauschka Regenerating sarja niisutavat ja uuendavat intensiivhooldust. 5–7 korda pihustamist hommikul ning õhtul, või millal iganes tunneme, et näonahk on muutunud kuivaks, teeb imesid. Peale 28päevast kasutamist võib näha märgatavat erinevust, tulemus on lihtsalt imeilus ja siidine. Oma hooldustoodete kogusse võiks lisada ka silmaümbruspalsami, mis sobib suurepäraselt nii kulmude korrastamiseks kui ka silmaümbruspiirkonna niisutamiseks, mehed muuseas kasutavad seda toodet oma habeme hooldamiseks. Kindlasti paneb igal brändi austajal südame kiiremini põksuma ka Dr. Hauschka tooniv päevakreem, mis on nüüdsest uuenenud koostise, tekstuuri ja aroomiga. Kui õige jumestuskreemi valimine, nagu me kõik teame, võib kujuneda tõeliseks peavaluks, siis selle toote muudab eriliseks fakt, et see sobib kasutamiseks iga nahatooniga, kuna hajub konkreetse inimese nahatooniga ühte. Karimi sõnul ei ole olemas hullemat jumestusapsu kui jumestuskreemiga liialdamine. Tooniva päevakreemi puhul me selle probleemiga silmitsi seisma ei pea. Lisaks sügavalt niiisutavale toimele ja nahasõbralikkusele peidab tooniv päevakreem ka kõik pisikesed iluvead, kuid ennekõike rõhutab siiski meie ilu ja loob päikesesuudeldud, kadestusväärse jume. Igaüks meist leiab sellest mitmekülgsest tootest omale sobiva funktsiooni ning kasutada armastavad seda nii naised kui mehed. 

Õhuliselt siidine ja paitav – kevadsuvine Limited Edition kollektsioon Comeback 

Iga toode Limited Edition kollektsioonis Comeback on hoolikalt valitud ning selle protsessi käigus on eelkõige lähtutud põhimõttest – üks täiustab teist. Üheskoos hakkavad kunstiteosed edukamalt tööle ning lõpptulemuseks on tõeline vaatamisväärsus. 

Kui tavaliselt oleme harjunud kandma näole esmalt jumestuskreemi, siis Karim Sattar tõestab meile, kui efektiivne on lisada esmalt hoopiski jumet ühtlustavat puudritriot. See 2011. aasta kevadsuvisest kollektsioonist Lavendel Dreams pärinev toode näeb välja nagu ahvatlev vahukomm ning lõhnab kui lavendliväli. Kreemjasvalge, vanaroosa ja pruun peidavad väikesed iluvead ja punetuse. Kanna näole kõiki kolme tooni, libistades puudripintsliga ringikujuliselt liikudes laubalt üle meelekohtade ja põskede kuni lõuani. Kivipuudri siidipulber ja taimetõmmised poputavad su nahka. 

Kollektsiooni kõige edukamaks tooteks võib pidada silmi särama panevat lauvärvitriot, mis Karimi arvates peaks kahtlemata olema must have toode iga naise kosmeetikakotis. Tegemist on nii kolme tooni kui tekstuuri omava paletiga – sädelev säravbeež, pärlendav pärlroosa ja matt šokolaadipruun loovad sulni suitsusilma, mida võib kanda nii tööpäeval kui ka peoõhtul. 2013. aasta Dear Eyes kollektsiooni hitt on multifunktsionaalne toode, mis sobib nii laugude värvimiseks, kulmude kontuurimiseks kui ka põsesarnadele ning täpikesena isegi ülahuule kohale valgustpeegeldava efekti loomiseks, et huuled näiksid volüümikamad. 

Kuna käesoleval hooajal on orienteeritud loomuliku ilu rõhutamisele, siis silmalaineriga liialdamine ja musta ripsmetušiga domineeriva mulje loomine võiksid jääda tagaplaanile. Kusjuures musta ripsmetuši asemel soovitab Karim kastist väljapoole mõelda ning otsustada näiteks hoopis lillaka kasuks. Kui laud värvitud, on aeg lisada sügavalt hallikaspruun silmapliiats, kuid seda päevase meigi puhul üksnes ülemisele ripsmepiirile, tulemus rõhutab just ripsmeid. See paitav jutivedaja pärineb 2014. aasta kevadsuvisest kollektsioonist ning sobib mistahes värvi silmadega. Lõpuks lisa alumise silmalau keskele valge täpike, mis loob pisarapärli veetleva efekti.

Karimi tehnikate kohaselt ei pea me põsepuna, nagu üldlevinult harjunud ollakse, ilmtingimata alles meigi lõpus kasutama. Küll aga peaks olulist rõhku asetama tehnikale, kuidas me puna oma palgeile puistame. Suund peaks olema alati seestpoolt väljapoole. Kirkust kinkivat põsepunaduot võime mäletada 2009. aasta kollektsioonist Natural Pastels. Seda hele- ja tumeroosast toonist koosnevat toodet sobib kasutada nii koos kui eraldi. Karim soovitab kasutada põsepuna ka silme all ning kulmu üleval, see nipp paneb silmad särama ja hajutab väsinud ilme. Kitsama näo puhul on heaks nipiks tõmmata ruuži põsesarnadele, laiema puhul aga põsesarnade alla. Pehme koostisega siidipulber loob pealekandmiseks lihtsa ja mugava võimaluse. Naha eest kannavad hoolt taimetõmmised. 

Kevadjumestuse viimaseks väljakutseks on huuled, mida kaunista kergelt sädeleva ja läbikumava mahlase marjapunase Novum huulepulgaga. See 2012. aasta Slow Mood sügistalvisest kollektsioonist pärinev toode tuletab meile meelde motot „Kaunis välimus tüünel ja tasakaalukal moel”. Seda huulepulka saab huultele suurepäraselt ka sõrmega kanda, tulemus on sametiselt pehme ja naturaalne. Veetlev toon toob esile naha seksika jume, mille poole kogu jumestuse vältel püüelnud oled. 

Karim Sattar, Dr. Hauschka rahvusvaheline meigikunstnik 

Karim on mees, kelle kogemustepagasisse kuuluvad professionaalsed õpingud maailma suurimates moemekades, arvukas koguses töid nii ajakirjades, moenädalatel, telesaadetes, millest tuntuimaks võime pidada „Ameerika tippmodelli”, kui ka osavõttu paljudes teistes silmapaistvates projektides. 

Tema klientuuri hulka kuuluvad teiste seas kuulsused nagu Paris Hilton, Jane Fonda ja Anastacia. Rääkides staaridest, kuid loomulikult igast naisest üleüldiselt, sõnab Karim, et tema eesmärgiks on tagada enesekindlus, kuna oluline on end oma nahas hästi tunda. Karim teeb oma tööd mängleva kerguse ja sügava pühendumusega ning kahtlemata kandub see positiivne emotsioon edasi ka kõigile tema ümber. Hiljuti külastas mees juba neljandat korda ka Eestit. Tema sõnul on Eesti naised väga kaunid ning ta soovitab kõigil meil rõhutada oma loomulikku ilu, pidades meeles, et loodus on andnud meile palju, mille üle uhkust tunda, ning meigiga mitte liialdada, vaid lähtuda pigem põhimõttest „Vähem on rohkem!”. Karimi seisukohast lähtudes võiksid naised näha meiki kui võimalust, mille abil rõhutada oma ilu, mitte kui varianti, kuidas peita oma vigu.  

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, kevad 2016