VASTAB DERMATOLOOG: kui tihti tohib teha näomaske?

Kui meie näonahale tekivad vistrikud, on loomulikuks reaktsiooniks nende vastu võitlema asuda. Liiga agar näohooldus võib aga kasu asemel hooopis kahju teha. Näiteks võib liigne maskitamine põhjustada aknet ning tekitada teisi probleeme. Kui tihti siis tohiks näomaske teha? 

Ajakirja Popsugar sõnul võivad kõik maskid näonahale halba teha, kui neid liigselt kasutada. Dermatoloog Harold Lanceri sõnul satub nahale liiga palju aineid liiga väikese ajaga, kui maske väga tihti kasutada. “Kui erinevaid tooteid liiga tihti kasutada, siis nahk justkui ummistuks neist. See võib tekitada aga põletikke, ärritust ja vistrikke,” sõnas Lancer. 

Teine dermatoloog Justine Kluk avaldas, et kuigi niisutavad maskid enamjaolt ei põhjusta nahal ärritust, siis selle eest tooted, mis sisaldavad savi ja sütt, võivad liiga tihedalt kasutatuna muuta naha kuivaks ja ärritada seda. Pikemas perspektiivis võib nahal tekkida lausa atoopiline dermatiit või akne. 

Lancer rõhutas, et kui su näohooldusrutiinide juurde kuuluvad hea näovesi ja niisutav kreem ning üks või kaks näohooldustoodet, mis mõeldud just sinu nahale, siis maski kasutamine peaks olema “kirsiks tordi peal.” “Näomaski peaks maksimaalselt korra või kaks nädalas kasutama,” lausus ta. 

Kui siiani oled maske igapäevaselt kasutanud, siis tasuks vähemalt veenduda, et mis toodetega tegelikult tegu on. Koorivat ja puhastavat maski ei tohiks kindlasti iga päev kasutada, pigem korra nädalas. Kuid ka niisutavat maski ei soovita dermatoloogid siiski igapäevaselt oma näonahale kanda.