VEAD, MIDA OMA JUUSTE PESEMISEL iial teha ei tohiks

VEAD, MIDA OMA JUUSTE PESEMISEL iial teha ei tohiks

Kui tihti pesed sina oma juukseid? Kui mitte iga päev, siis ilmselt üle päeva kindlasti. See, mida sa nüüd loed, võib sind üllatada, kuid see tõepoolest on nii – jah, ka juukseid annab totaalselt valesti pesta. Kasutades valesid tehnikaid, võime oma juukseid tõsiselt kahjustada, soodustades nende katkemist ning väljalangemist. Selleks et oma juustele parim välimus tagada, peaksid toimima järgmiselt.

 

1. Esmalt loputa!

Ära lisa mitte kunagi šampooni või palsamit kuivadesse juustesse. Veendu, et enne pesema hakkamist oled oma juuksed korralikult veega läbi loputanud.

2. Pikkade juuste puhul kasuta enne palsamit ja siis šampooni!

Kui sul on pikad juuksed, siis on hea nipp lisada just enne pesemist väike kogus palsamit juukseotstesse – see hoiab kiharad terve, särava ning siledana. 

3. Kanna šampoon üksnes peanahale!

Kui oled seniajani šampooniga priisanud, kandes teda kõikjale oma juustesse, siis nüüd on viimane aeg oma võtted ümber harjutada. Kõige rohkem puhastust vajab tegelikult meie peanahk ning piisab vaid väikesest kogusest šampoonist, et juuksed puhtaks pesta. 

4. Ära pese liiga tugevalt!

Juukseid peab pesema õrnalt. Sageli kiputakse aga kiiruga ja liialt tugevate liigutustega oma kiharaid ja peanahka kurnama, sedasi toimides kahjustame aga nii juuksejuuri kui -otsasid, mis teatud aja jooksul lihtsalt lõhenema hakkavad. 

5. Ära loputa liiga kaua!

Kui oled juba ühe korra oma juuksed šampoonist ja palsamist ilusti puhtaks loputanud, siis ilmselt on aeg duši alt lahkuda. Oma juukseid liigselt loputades kahjustad neid. 

6. Hetk külmas vees paneb juuksed särama!

Kui suudaksid loputamise lõpus hetkeks oma juuksed külma veega üle lasta, siis see oleks suurepärane. Külm vesi niisutab ning lisab kiharatele sära. Piisab vaid ühest hetkest!

Allikas: www.simpleorganiclife.org