VESPA – stiili ja elegantsi ikoon

Vespa on Itaalia stiili ja elegantsi ikoon, vabaduse ja magusa elu sümbol ning armastatuim rolleribränd maailmas. Eelmisel aastal sai kuulus rolleribränd 70-aastaseks.

Vespa on Itaalia stiili ja elegantsi ikoon, vabaduse ja magusa elu sümbol ning armastatuim rolleribränd maailmas. Eelmisel aastal sai kuulus rolleribränd 70-aastaseks.

Vespa looja, aeronautikainsener Corradino D’Ascanio soovis luua lihtsat mootorratast, mida oleks kerge käsitseda ning sobiks ka naistele. See, et Vespast sai pea üleöö müügihitt ja stiiliikoon nii Itaalias kui ka mujal maailmas, tuli suure üllatusena. 

Vespa sai oma nime sellest, et tehase omanik, Enrico Piaggio, kommenteeris rollerit nähes, et see näeb välja nagu herilane “Sembra una vespa!”.

2015. aastal lõid itaallaste Piaggio Group ja prantslaste Group L’AMY käed Vespa prilliraamide ja päikeseprillide kollektsiooni loomiseks. Oskused ühendasid Vespa ning L’AMY disainerid.

Kollektsioonid jaotuvad vastavalt Vespa rolleritele: Primavera, PX ja 946, millest esimene on kõige nooruslikum ning viimane kõige luksuslikum.

Primavera kollektsioon on nooruslik, dünaamiline, värvikas, trendikate detailidega. Kõikidel mudelitel on vedrusangad. Kollektsioonidest soodsaim.

PX kollektsioonis on ühendatud vintage, stiil ja trendilikkus. Paljudel mudelitel on plastiku ja metalli kombinatsioon, retrolik raamikuju uudse nüansiga, kuid pole nii värviküllane kui Primavera.

Vespa 946 on kõrgtehnoloogiline ja luksuslik kollektsioon, mis väärtustab käsitöömeistrite traditsioone ja ajaloolist pärandit.

Tuntud ja armastatud muusik, Antti Kammiste, on Vespa moesaadik ja kannab selle aasta mudelit, millel on nahast küljekaitsmed, et kaitsta silmi tuule ja päikese eest, õhukesed metallsangad, mis ei sega kandjat kiivri kandmisel, retrolik raamikuju ning kvaliteetsed päikeseprilliklaasid. 

Vaata lähemalt ja osta e-poest www.normanoptika.ee.

Teksti autor: Marget Vatku, Norman-Optika optometrist.