7 põhjust, miks su tervislik smuuti sind paksuks teeb

1 kommentaar
7 põhjust, miks su tervislik smuuti sind paksuks teeb

Smuuti võib küll olla väga kehasõbralik kõhutäide, aga kui sa ei tea, kuidas neid täpselt valmistada, võid end hoopis paksuks juua.

Smuuti võib küll olla väga kehasõbralik kõhutäide, aga kui sa ei tea, kuidas neid täpselt valmistada, võid end hoopis paksuks juua.

Siin on seitse enamlevinud viga, mida omast arust tervislike smuutide valmistajad teevad.

Liiga vähe kiudaineid
Kiudained on kaalulangetamise juures möödapääsmatult olulised. See täidab kõhtu ja hoiab eemal nälga, nii et sööd kokkuvõttes päeva jooksul vähem. Kiudaineid leidub ka puuviljades, kuid mitte piisavalt. Eriti kiudainerikkad on marjad, avokaado, kiivid, pirnid, oad, tšiaseemned. 

Liiga vähe valku
Iga smuuti peaks sisaldama vähemalt kümme grammi valku. Head valguallikad on piim, kreeka jogurt, kodujuust, proteiinipulber, pehme tofu, oad, pähklid või pähklivõi. 

Liiga palju puuvilja
Muidugi on puuviljad tervislikumad kui tükk kooki, kuid ka neid võib saada liiga palju. Ka puuviljad sisaldavad kaloreid, nii et kui valmistad endale smuuti näiteks viiest puuviljast, sööd sisse ligikaudu 500 kalorit. Puuviljad sisaldavad looduslikke suhkruid ja on kiiresti seeditavad, nii et näljatunne tekib sellise joogi järel ikkagi väga kiiresti. Et nii ei läheks, tulebki smuutile alati valguallikaid, näiteks piima või jogurtit, lisada.

Sa lisad magustajaid
Üks lusikatäis mett või vahtrasiirupit lisab smuutile 60 kalorit, mida sa tegelikult ei vaja, sest puuviljad sisaldavad juba nagunii suhkruid.
Jälgi, et ka jogurtid, piimad ja kõik, mida sa smuutidesse lisad, ei sisaldaks lisatud magusaineid – sul pole neid vaja.

Aga need on ju tervislikud!
Paraku see, et mõni toiduaine on tervislik, ei tähenda, et see sisaldab vähe kaloreid. Näiteks avokaadod, datlid, pähklid ja pähklivõid, täispiimad, jogurtid, värskeltpressitud mahlad ja õunad, pirnid, mangod, kirsid, banaanid ja nii edasi sisaldavad ühes portsus ligikaudu sada kalorit. Seega ära mine nendega liiale, kasuta väikestes kogustes.

Kokkukuhjamine
Blenderi kann mahutab päris palju, seega on lihtne sinna kokku kuhjata palju koostisained ja valmistada endale imemaitsev, kuid paraku tervelt 600 kalorit sisaldav smuuti. Seepärast tuleks alati koostisosad täpselt välja mõõta ja valida retseptid, mis sisaldavad alla 300 kalori. 

Joodav snäkk
Pärast trenni on oluline saada piisavalt valke ja süsivesikuid, kuid näiteks üks smuuti sisaldab enamasti 300 kalorit samas, kui pärast trenni vajab keha neid kõigest 150. Seega, kui valid trennijärgseks snäkiks smuuti, valmista vaid pool harjumuspärasest kogusest.

 

Allikas: Fitsugar

 

Buduaar.ee