3 OHUMÄRKI, et sinu kallimal on depressioon

3 OHUMÄRKI, et sinu kallimal on depressioon

Depressioon on raske haigus, millest on tänapäeva ühiskonnas ühtlasi saanud ka niiöelda massihaigus, mida diagnoositakse isegi koolilastel. Kuid selleks, et saada terveks ning õppida elu taas nautima, tuleb esmalt tunnistada kõige raskemat – probleemi olemasolu ning alles siis saab sellega tegelema hakata.

Depressioon on raske haigus, millest on tänapäeva ühiskonnas ühtlasi saanud ka nii-öelda massihaigus, mida diagnoositakse isegi koolilastel. Kuid selleks, et saada terveks ning õppida elu taas nautima, tuleb esmalt tunnistada kõige raskemat – probleemi olemasolu ning alles siis saab sellega tegelema hakata.

Lähedased inimesed saavad tegelikult väga palju ära teha just inimese suunamisel abi küsima. 

Allpool on välja toodud kolm märki, mis näitavad, et sinu kallimal võib olla depressioon:

1. Käitumine

Ta ei taha enam väljas käia, sõpradega kohtuda ega isegi kodust lahkuda. Tööl käimine on muutunud vastikuks ja parima meelega veedaks ta kõik päevad kodus teki all.  

2. Mõtted

Ellusuhtumine on muutunud negatiivseks ning isegi äärmuslikuks – kõik on halb. Ta ei naera enam ühegi nalja peale ega pea neid isegi naljakaks. Tuju on pidevalt frustreeriv ja see mõjub negatiivselt ka teie suhtele.

3. Füüsilised tundemärgid

Ta ei taha enam normaalselt süüa, võimalik, et tekib täielik isutus või vastupidiselt hakkab ta meeletutes kogustes ebatervislikku toitu sööma. Lisaks võib olla ka suurtes kogustes alkoholi ja teiste meelemürkide tarbimine. 

Allikas: psychologytoday

Sarnased artiklid