1 ASI, MIDA HOMMIKUL enne kella kümmet ei tohi kunagi teha

Teadlased on inimese tervist ja sellega seonduvaid aspekte uurinud kõikvõimalike erinevate nurkade alt ning tänaseks on selgunud üsnagi ootamatu tõde - mitte ükski inimene, ei noor ega vana, ei tohiks alustada vaimset pingutust nõudva tööga enne kella kümmet hommikul. Selle eiramine võib kaasa tuua tõsiseid tervisehäireid.

Teadlased on inimese tervist ja sellega seonduvaid aspekte uurinud kõikvõimalike erinevate nurkade alt ning tänaseks on selgunud üsnagi ootamatu tõde – mitte ükski inimene, ei noor ega vana, ei tohiks alustada vaimset pingutust nõudva tööga enne kella kümmet hommikul. Selle eiramine võib kaasa tuua tõsiseid tervisehäireid.

Oxfordi ülikooli teadlased on jõudnud selgusele, et alustades tööpäeva või koolipäeva enne kella kümmet hommikul, rikub inimene ise oma keha loomulikku ajajoont ja seda tehes viime me oma tervise tasakaalupunktist välja. Ülikooli juhtivteadur dr Paul Kelley nendib, et iga inimese keha järgib nii-öelda bioloogilist ajajoont, mida nimetatakse ka ööpäeva rütmiks – tegu on kehasisese kellaga, mis on geneetiliselt programmeeritud juba enne, kui me sünnime.

Inimese organismil on kindlad magamistsüklid, mida ei tohiks tegelikult üldse häirida, ent hommikul vara tööd alustades just seda me teemegi. Sellest tulenevalt kannatab tänapäeva ühiskond unepuuduse all ning siinkohal on tegu rahvusvahelise probleemiga, mis mõjutab kõiki.

Kui sa tahad, et sinu keha oleks terve ja unetsükkel ei oleks häiritud, siis ära alusta vaimset pingutust nõudva tööga enne kella kümmet hommikul. 

Allikas: dailymail