1 asi, mida saledad ja õnnelikud inimesed duši all teevad

1 asi, mida saledad ja õnnelikud inimesed duši all teevad

Duši all käiakse eelkõige sellepärast, et end pesta, kuid tegelikult mõjutab see tegevus meid palju sügavamalt. Vesi on kõikvõimas ning usutakse, et selle abil on võimalik isegi negatiivsest energiast lahti saada. Ka see pole veel kõik – veel on terve rida raviomadusi, millest igaüks meist teadlik võiks olla! Siinkohal räägime me külmast veest ning allpool on välja toodud neli head põhjust, miks ka sina võiksid end harjutada just külma duši all käimisega! Piisab sellest, kui sa enne duši alt välja tulekut 30 sekundit kuni kaks minutit külma vee all end kastad.

Duši all käiakse eelkõige sellepärast, et end pesta, kuid tegelikult mõjutab see tegevus meid palju sügavamalt. Vesi on kõikvõimas ning usutakse, et selle abil on võimalik isegi negatiivsest energiast lahti saada. Ka see pole veel kõik – veel on terve rida raviomadusi, millest igaüks meist teadlik võiks olla!

Siinkohal räägime me külmast veest ning allpool on välja toodud neli head põhjust, miks ka sina võiksid end harjutada just külma duši all käimisega! Piisab sellest, kui sa enne duši alt välja tulekut 30 sekundit kuni kaks minutit külma vee all end kastad.

Neli mõjuvat põhjust, miks juba homme alustada külma duši all käimisega:

1. Külm vesi võtab väsimuse ja annab kohest energiat

Külma duši all olek muudab sind hetkega erksaks, see mõjutab meie meeli, vereringet ja südametegevust. Harjutades end külma veega, saab sinu keha korraliku energialaksu, millest jätkub terveks päevaks. Sa ei ole enam uimane ja sinu ainevahetus hakkab kiiremini tööle.

2. Külm vesi teeb juuksed ja naha tervemaks

Kuum vesi kuivatab nahka ja juukseid ning avab poorid, külm vesi seevastu aga sulgeb poorid ning siis ei pääse mustus pooridesse. Seega kui sa enne duši alt välja tulekut külma veel alt läbi käid, sulguvad nahapoorid ning mustus ja õhusaaste ei saa sinu nahka rikkuda. Sama kehtib ka juuste puhul.

3. Külm vesi tugevdab immuunsussüsteemi ja parandab vereringet

Külm vesi paneb vere korralikult käima ning kui regulaarselt end külma vee all kasta, muutub ka sinu immuunsussüsteem tugevamaks. Miks muidu tervisesportlased talisuplust armastavad – sest see on tervisele hea!

4. Külm vesi aitab kaalust alla võtta

Külm vesi paneb ainevahetuse kiiremini käima ning kuna veetemperatuur on madalam kui sinu kehatemperatuur, siis organism peab põletama rohkem kaloreid, et kehatemperatuuri normis hoida. Lisaks aitab külma duši all käimine rasvu põletada.

Seega, kes pole veel proovinud külma duši all käimist, siis miks mitte juba täna alustada!

Allikas: health.com