Reklaam sulgub sekundi pärast

1 KOHUTAV VIGA, MIDA PALJUD NAISED ravimitega teevad

Paljudes peredes on kodus eraldi karp või lausa terve riiul, mis on mõeldud erinevate ravimite hoidmiseks, ent ei tasu unustada, et igal ravimil on säilivuskuupäev, millest tuleks kindlasti kinni pidada. See tähendab, et vähemalt korra aastas võiks ravimid läbi sorteerida ning vabaneda aegunud toodetest - just siin teevadki palju naised suure vea!

Paljudes peredes on kodus eraldi karp või lausa terve riiul, mis on mõeldud erinevate ravimite hoidmiseks, ent ei tasu unustada, et igal ravimil on säilimisaeg, millest tuleks kindlasti kinni pidada. See tähendab, et vähemalt korra aastas võiks ravimid läbi sorteerida ning vabaneda aegunud toodetest - just siin teevadki palju naised suure vea!

Nimelt peetakse seda enamasti täiesti loomulikuks, et kõik, mis kuulub äraviskamisele, lendab otsejoones kas prügikasti või hoopiski WC-potti. Ravimitega seda aga teha ei tohi, sest need ei tohi mitte mingil kujul jõuda loodusesse - see tähendaks pikas perspektiivis suurt keskkonnakahju. 

Kuid mida siis teha aegunud ravimitega? Selle asemel, et need ära visata, tuleks kõik aegunud tabletid ja muud ravimid viia oma kodule lähimasse apteeki. Igas apteegis on olemas vastav koht, kus aegunud ravimeid kogutakse ning hiljem vastavalt ohtlike jäätmete käsitlusreeglitele ka käsitletakse.

Kui sinu kodu lähedal asuv apteek keeldub aga säilimisaja minetanud ravimeid vastu võtmast, siis tasub pöörduda kohaliku omavalituse poole.