1 TERVISELE KAHJULIK VIGA, mida duši all kõige rohkem tehakse

Duši all käimine on rutiinne tegevus, mida tehakse motoorselt ehk siis teisisõnu me oleme sellega nii ära harjunud, et väikestele nüanssidele tähelepanu ei pöörata. Et sinu nahl oleks terve ja särav ning bakterid, mis nahka kaitsevad, ei hävineks, tasuks aga vältida ühte suurt viga, mida paraku üsnagi tihti tehakse.

Duši all käimine on rutiinne tegevus, mida tehakse motoorselt ehk siis teisisõnu me oleme sellega nii ära harjunud, et väikestele nüanssidele tähelepanu ei pöörata. Et sinu nahk oleks terve ja särav ning bakterid, mis nahka kaitsevad, ei hävineks, tasuks aga vältida üht suurt viga, mida paraku üsnagi tihti tehakse.

Nimelt on mitmed uuringud näidanud, et paljud naised eelistavad duši alla minnes kuuma vett, mis on nahale aga kahjulik. Kuum vesi lõhub naha loomulikku kaitsekihti ja võib tekitada ka nahaärritust. Lisaks muudab regulaarne kuuma duši all käimine naha kuivaks ja ketendavaks, mis tõttu tasuks pigem eelistada jahedamat vett.

Dušigeeli valikul tasuks aga pigem eelistada looduslikke komponente sisaldavaid tooteid, mis on nahasõbralikud ning ei sisalda keemiat. Kui sa ei ole higistanud, siis tegelikult ei peagi igal korral seepi või dušigeeli kasutama – ka veega saab naha puhtaks.

Allikas: health