1 VÄGA TÕHUS HARJUTUS, mida peaks iga päev tegema

1 VÄGA TÕHUS HARJUTUS, mida peaks iga päev tegema

Selleks, et olla terve ja õnnelik, tuleb oma keha kuulata ja hoida ning loomulikult ei saa seda teha ilma füüsilise koormuseta! Keha vajab liikumist ning väga olulisel kohal on venitamine! Just venitamine ongi see üks harjutus, mida tõepoolest kõik inimesed iga päev tegema peaksid!

Selleks et olla terve ja õnnelik, tuleb oma keha kuulata ja hoida ning loomulikult ei saa seda teha ilma füüsilise koormuseta! Keha vajab liikumist ning väga olulisel kohal on venitamine! Just venitamine ongi see üks harjutus, mida tõepoolest kõik inimesed iga päev tegema peaksid!

Venitamine mõjub lihastele hästi, kuid mitte ainult – see avaldab positiivset mõju kogu sinu kehale, üleüldisele tervisele ja muidugi ka enesetundele.

Allpool on välja toodud 5 põhjust, miks sa iga päev venitusharjutusi tegema peaksid:

1. Venitusharjutused annavad energiat

Just sel põhjusel tuleks ka tööl viibides end vahel venitada! Tõuse laua tagant püsti ja venita kogu oma keha pikkusesse ja seejärel venita käsi ning õlgu, et ka selg saaks lõõgastuda. Sellised lihtsad venitusharjutused annavad kohe energiat ja sa pole enam uimane ning suudad taas tööle keskenduda. 

2. Venitusharjutused on head vereringele

Venitades paraneb ka vereringe ja see mõjub aktiveerivalt ka aju vereringele, mistõttu suudad sa peale venitamist paremini keskenduda. Sa ei pea alati tegema kindlaid venitusharjutusi, vaid pigem venita ennast nii, nagu parasjagu vajalik tundub.

3. Vähem valu

Regulaarne venitamine mõjub lihastele ja liigestele väga hästi, ennetades liigeste kangeksjäämist ja valu teket. Pikalt ühe koha peal istudes jääb selg sageli kangeks, ent kui sa end tihemini venitaksid, siis see mure kaoks üsnagi lühikese aja jooksul.

4. Aitab trennis paremaid tulemusi saavutada

Kui sa soovid, et trenn mõjuks tõhusamalt ja keha saaks parema koormuse ning suudaks paremini vastu pidada, siis venita ennast alati peale trenni. Enne trenni tuleks aga teha hoopis soojendust.

5. Kaunimad lihased

Venitamine voolib lihaseid! Kui soovid, et sinu keha oleks kaunilt trimmis ja lihased oleksid seksikad, siis venita ennast alati peale trenni!

Allikas: Prevention