Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

1 VARJATUD MÄRK, ET SUL on ohtlik unepuudus

Kvaliteetne uni on tervislikust aspektist vaadates ülimalt oluline, sest vaid nii suudab organism ennast välja puhata ning oma energiavarud taastada. Nii seedeorganid, lihased kui ka aju vajavad korralikuks funktsioneerimiseks restarti ja siinkohal ajaga kokku hoida ei tasu, sest vähene uni on suurim keha vaenlane.

Kvaliteetne uni on tervislikust aspektist vaadates ülimalt oluline, sest vaid nii suudab organism ennast välja puhata ning oma energiavarud taastada. Nii seedeorganid, lihased kui ka aju vajavad korralikuks funktsioneerimiseks restart‘i ja siinkohal ajaga kokku hoida ei tasu, sest vähene uni on suurim keha vaenlane.

Kiire elutempo tõttu ei jõua aga paljud isegi mõelda oma unele ning magatakse vahel ka päevasel ajal, et unetunde rohkem oleks, ent see pole loomulikult kõige õigem lahendus. Korralik uni koosneb tsüklitest, mis tuleb kõik järjestikku läbi teha, et aju ja keha saaks ennast välja puhata – selleks on vaja minimaalselt seitse tundi järjest magada.

Varjatud ohumärkideks unepuuduse puhul peavad teadlased keskendumisprobleeme, impulsiivsust ja ärritunud olekut, närvilisust, uimasust, peavalu ja tuimust, ent on veel üks varjatud märk, millest paljudel aimugi pole – selleks on välkkiire uinumine.

Kui sa jääd pea padjale pannes kohe sekundiga magama ja seda pikemat aega järjest, siis see on märk, et organismil on niivõrd suur unepuudus, et keha ei jaksa enam normaalselt funktsioneerida. Sellest võib välja kujuneda ka unehäire ning antud juhul tuleks juba pöörduda spetsialisti poole.

Allikas: youbeauty

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness