Reklaam sulgub sekundi pärast

10 FITNESSNAISE SNÄKKI, MIDA VÕIB õhtul hilja süümepiinadeta nautida!

Kas õhtul hilja söömine on hea või halb mõte ja kas see võib põhjustada kaalutõusu? Selge on see, et suurt praadi enne magama minekut sisse süüa ei tohiks, ent tervislik vahepala pole sugugi halb mõte - koriseva kõhuga magama minek on hullem!

Kas õhtul hilja söömine on hea või halb mõte ja kas see võib põhjustada kaalutõusu? Selge on see, et suurt praadi enne magamaminekut süüa ei tohiks, ent tervislik vahepala pole sugugi halb mõte - koriseva kõhuga magamaminek on hullem!

Öösel söömine ei põhjusta otseselt kaalutõusu - kõik oleneb siiski sellest, kui palju kaloreid sa päeva jooksul tarbinud oled ja palju sa neid kulutanud oled. Lihtne matemaatika nagu ikka. Tarbides rohkem, kui sinu keha ära kulutada jõuab, võtad sa kaalus juurde ja vastupidisel juhul kaal langeb. 

Kuigi öösel söömine ei tähenda automaatselt, et kehakaal tõuseb, tuleks siiski pigem vältida hilist söömist, sest sellega koormad sa oma organismi - toit tuleb ära seedida ja öösel vajavad organid puhkust. Öösel süües võivad tekkida kõhugaasid ja raskustunne ning see omakorda rikub une.

Seega, kui tunned, et kõht on tõesti tühi ja samas uneaeg on lähedal, siis haara midagi kergesti seeditavat ja kõhtu täitvat!

Allpool toome välja kümme vahepala, mida võib ka õhtul hilja süümepiinadeta nautida:

1. Klaas keefirit, maitsestamata jogurtit või hapupiima. 

Hapendatud piimatooted teevad kõhule head, korrastades seedimist. Küll aga tasub ka siinkohal piiri pidada - üks klaas enne magamaminekut on piisav.  

2. Suur peotäis värskeid marju.

Värsked marjad on täis vitamiine ja mineraalaineid, mida organism igapäevaselt vajab ning kaloreid on marjades väga vähe. Tühja kõhu peale süües seedivad need väga kiirelt ja und ei sega.

3. Paar viilu avokaadot.

Avokaados sisalduvad head rasvad mõjuvad seedimisele hästi - tegu ei ole rasvadega, mis paksuks teevad. Vastupidi - selleks et organism trennis rohkem rasva põletaks, tuleb oma menüüsse tervislikke rasvasid lisada.

4. Väike banaan või pool suuremat banaani.

Kõige parem on sügavkülmas banaanitükke varuks hoida! Blenderda külmutatud banaan, lisa vajadusel pisut mett ja saad imemaitsva vahepala, mis taljele liiga ei tee.   

5. Väike peotäis päevalilleseemneid, kanepiseemneid, seedermänniseemneid või kõrvitsaseemneid.

Seemned sisaldavad rohkem kasulikke rasvasid kui pähklid ja väike peotäis ei tee halba ka enne magamaminekut. Siinkohal on kogusega piiri pidamine väga oluline.

6. Väike puuvili

Väike õun, pirn, aprikoos, apelsin, virsik, pool greipi - kõik puuvijad varustavad organismi vitamiinidega ning need on kergesti seeditavad. 

7. Kolm kuivatatud datlit, viigimarja, aprikoosi, musta ploomi või väike peotäis rosinaid

Kiire energialaeng on garanteeritud! Piisab paarist kuivatatud puuviljast ning näljatunne kaob.

8. Mangopüree

Vali looduslik mangopüree, millele ei ole lisatud mitte midagi. See teeb kõhule pai ja peletab nälja.

9. Kodujuust

Pool karpi ehk 100 grammi kodujuustu täidab kõhtu ja lisakilode pärast muret tundma ei pea.

10. Valgubatoon

Poodides on suur valik erinevaid valgu- ja energiabatoone. Õhtusel ajal vali kindlasti valgubatoon ja vaata, et see ei sisaldaks 100 grammi kohta enam kui 15 grammi suhkruid!

Kuivatatud puuviljad on parem valik kui šokolaad ja kui sul on õhtul hilja meeletu magusaisu, ent sa ei taha, et sinu kehakaal tõuseks, siis eelista kuivatatud puuvilju.

Kindlasti tasuks enne magamaminekut vältida rasvaseid, töödeldud ja suhkrurohkeid toite, sest need võivad seedimishäireid põhjustada. Liha, kartul, koogid ja muu sarnane ei sobi öösel söömiseks.

Kokkuvõttes on kõige mõttekam sättida oma menüü nii, et õhtul hilja kõht tühjaks ei lähe - söö mitmekesine valkudest ja headest rasvadest ning süsivesikutest koosnev õhtusöök, mis täidab korralikult kõhtu.

Karin Karu