12 TÄHEMÄRKI JA HOMMIKUSÖÖK: mida sina sööma peaksid?

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ning üheks kõige populaarsemaks ja ühtlasi ka mugavaimaks variandiks on enamasti just võileivad. Kiirelt valmivad, maitsvad ja mis veel - kahvlit ja nuga vaja ei lähe, seega kulub ka nõude pesemisele vähem aega. Kuid millist võileiba valida, kui valik võtab silme eest kirjuks.

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ning üheks kõige populaarsemaks ja ühtlasi ka mugavaimaks variandiks on enamasti just võileivad. Kiirelt valmivad, maitsvad ja mis veel – kahvlit ja nuga vaja ei lähe, seega kulub ka nõude pesemisele vähem aega. Kuid millist võileiba valida, kui valik võtab silme eest kirjuks.

Allpool on välja toodud lõbusad soovitused, millist võileiba sa vastavalt oma tähtkujule hommikuti sööma peaksid. Vaata, kas sinu puhul läks täppi ja avalda arvamust allpool olevas kommentaariumis.

VEEVALAJA 

Vajad korralikku singiviilu või hoopis suitsuliha ja musta leiba, mida katab korralik võikiht. Juurde sibulat või küüslauku ja värsket salatit. 

KALAD 

Pehme valge sai, suitsuvorst ja sulatatud juust koos tomativiiluga on sinu lemmik. Vahel vahetad suitsuvorsti ka salaami vastu välja.

JÄÄR 

Eelistad saia, mille peale on pandud suitsukana või grillkana viilakaid ning lisaks hapukurki ja pisut võid, et sai ja kana kenasti haakuksid.

SÕNN 

Oled suur juustugurmaan ning enamasti leiab sinu saiaviilult haisva juustu ja kõrvale hammustad viilutatud kurki või rohelist salatit. Ka avokaado meeldib sulle väga.

KAKSIKUD 

Viil traditsioonilist leiba, millele on asetatud praetud muna, viil juustu ja kanafileesinki ehk lihtne kombinatsioon, mis ei too kunagi pettumust. Vahel võtad kõrvale ka tomati. 

VÄHK 

Armastad väga kala ja mereande ning eelistad neid süüa hoopis leiva, mitte saiaga. Näiteks kodune soolalõhe avokaadoga või siiafilee võiga. 

LÕVI 

Sinu võileib peab olema mitmekihiline ja rammus. Näiteks pardimaksapasteet, röstitud saiaviil ja hapukurk sobivad sulle alati.

NEITSI 

Täisteraleib küpse avokaado ja praemunaga, millele on raputatud värskeid ürte. Või asemel eelistad hummust.

KAALUD 

Klassikaline pasteet on sinu lemmik ja kui lisada röstsai ja hapukurk või oliivid, siis oled sa igati rahul. Vahel lisad pasteedikihile ka korraliku viilu Emmentali juustu.

SKORPION 

Sööd nii saia kui ka leiba, peaasi et oleks värske ja peale valid enamasti singi-juustukoosluse koos õhukese sulajuustukihiga ja kõrvale kurki.

AMBUR 

Ambur armastab magusat ning parima meelega sööks ta hommikul kodus tehtud maasikamoosiga värsket saia ja kõrvale klaas külma piima.

KALJUKITS

Sulle meeldib maapähklivõi ja banaani kooslus ning ideaalis sööksid igal hommikul röstitud saia koos korraliku kihi pähklivõi ja banaaniviiludega, millele on raputatud pisut kaneeli.

Allikas: yourtango