15 ASJA, MILLE TEGEMATAJÄTMIST sa tulevikus kahetseksid

Elu on paraku lühike ja paljud meist ei hinda oma võimalusi enne, kui on liiga hilja. Siin on nimekiri asjadest, mida vanana elule tagasi vaadates kindlasti kahetsed, seega järgi hoolikalt antud nõuandeid, sest neid rakendades ei tohiks sa aastate möödumisel tunda mingeid kahetsusi!

Elu on paraku lühike ja paljud meist ei hinda oma võimalusi enne, kui on liiga hilja. Siin on nimekiri asjadest, mida vanana elule tagasi vaadates kindlasti kahetsed, seega järgi hoolikalt antud nõuandeid, sest neid rakendades ei tohiks sa aastate möödumisel tunda mingeid kahetsusi!

1. Reisile minematajätmine, kui selleks võimalus on
Olgugi et raha on alati veidi liiga vähe, võiksid nooruses enne pere loomist prioriteedid seada maailma ja teiste kultuuride nägemisele, sest peale laste saamist on finantse ja aega vaid enda jaoks veelgi vähem. Lisaks on vanaduses nõrgaks jäänud ka su keha, mis ei pruugi pikematel seiklustel enam vastu pidada.

2. Mittepühendumine keelte õppimisele
Paneb endas pettuma küll, kui mõtled, et keskkooli keeletundides oma võimalust hindamata lakke vahtisid?

3. Pikalt ebaterves suhtes olemine
Mitte keegi, kes on välja tulnud halvast suhtest, ei vaata tagasi mitte mõeldes, et oleks pidanud olema julgem ja suhte varem lõpetama.

4. Oma lemmikmuusikute kontserdile minematajätmine 
Kindlasti on neid, kes Michael Jacksoni viimasele kontserdile tol hetkel minemata jätsid ja seda hiljem kahetsesid…

5. Oma füüsilise vormi unarussejätmine
Enamik meist ei kasuta oma potentsiaali ja veedavad liiga suure osa noorusest diivanil. Keskeas ja vanemana hakkad aga unistama, mida oleksid võinud oma kehaga saavutada…

6. Ebameeldivale töökohale jäämine
On arusaadav, et arved on vaja maksta, kuid kui sa julgust kokku ei võta, avastad 40 aasta pärast, et oled kogu selle aja end piinanud.

7. Oma ilu mittehindamine
Pea kõik meist on ühel või teisel ajaperioodil nooruses olnud õnnetud oma välimuse pärast, kuid reaalsus on, et see on aeg, mil peaksime nautima oma noorust ja ilu seni, kuni seda veel on.

8. Oma vanemate nõu mitte kuulda võtmine
Noore ja tujukana ei tahtnud sa oma vanemaid kuulata, kuid vanema ja targemana avastad, et neil on sulle tegelikult väga häid elutarkusi jagada.

9. Teiste arvamusest liialt hoolimine
Kahekümne aasta pärast ei ole sul enam meeleski, kes need inimesed olid, kelle arvamuse pärast sa nii väga muretsesid. Lisaks on inimestel tegelikkuses niikuinii nii palju enda eluga tegemist, et ka nemad ei hooli reaalsuses nii palju, kui sulle tundub.

10. Vimma kandmine
Mis mõtet on viha uuesti ja uuesti läbi elada?

11. Enda eest mitteseismine
Kas oled tähele pannud, et südikad vanainimesed ei lase kellelgi endale pähe istuda? Ehk peaksid ka sina juba nooruses seda tegema!

12. Oma hammaste tervise unarussejätmine
Harja, kasuta hambaniiti ja käi regulaarselt kontrollis! See näib tagasi vaadates nii kohutavalt lihtne, kui lõpuks valehambaid kannad.

13. Oma vanavanematelt küsimuste küsimatajätmine
Enamik meist avastab liiga hilja, kui lahedad infoallikad vanavanemad tegelikult on. Nad oskavad sulle rääkida värvikaid lugusid sinu lapsepõlvest ja kõigest sellest, mis toimus enne sinu sündi.

14. Ületöötamine
Mitte keegi meist ei mõtle elule tagasi vaadates, et oleks võinud rohkem aega kontoris veeta. Veeda aega oma pere ja sõpradega, sest need on mälestused, millele vaatad tagasi naeratus suul.

15. Arvamine, et suhtlusvõrgustike ja kontaktide loomine on ajaraiskamine
Noorena võib kõik see tunduda mõttetuna, kuid vanemaks saades mõistad, et just head kontaktid on su ellu toonud väga häid võimalusi ja uusi sõpru.

Kuidas on sinuga – kas oled pigem riskija või kahetseja?

Allikas: Lessonslearnedinlife.com