15 LUSTAKAT FAKTI RINDADE KOHTA, mida peaksid kindlasti teadma

15 LUSTAKAT FAKTI RINDADE KOHTA, mida peaksid kindlasti teadma
Dainis Graveris/Unsplash

Meil kõigil on olemas rinnad, nii meestel kui naistel! Aga kui palju me tegelikult nende kohta teame? Jagame mõningaid põnevaid ja lustakaid fakte, mõni neist paneb muigama, teine aga mõjub üllatavalt!

 1. Jah, tänu rindadele võib saada orgasmi. Miks? Sest naiste aju protsessib nii vagiina kui nibude simulatsiooni täpselt samal viisil.
 2. Statistiliselt on vasak rind suurem kui parem. Miks, seda täpselt ei teagi! Uuringust tuleb välja, et 65 protsenti naistest ütleb, et nende parem rind on väiksem kui vasak.
 3. 80 protsenti naistest kannab vale suurusega rinnahoidjat. Kuidas siis õige suurus leida? Lase end korralikus pesupoes ära mõõta. Õige rinnahoidja ei jäta kehale soonivaid jälgi ning ei sisalda ebameeldivalt keha torkivaid traadikesi. Vale suurusega rinnahoidja kandmine mitte ainult ei muuda su outfit‘i välimust inetumaks, vaid võib kaasa tuua ka mitmeid terviseprobleeme, kaasa arvatud kaela-, selja- ja õlavalud.
 4. Ameeriklanna Annie Hawkins-Turner omab maailma kõige suuremaid naturaalseid rindu. Tema suurus on UK mõõdiku järgi 48V ning tal on diagnoositud hüpertroofia ehk rindade liigpaisumine. Teda on nõustatud rindade suurust vähendama, aga naine keeldus, öeldes, et ei soovi loodusega vastuollu astuda: “Kui mu rinnad kasvasid, siis arenesid ka mu seljal olevad musklid, et rindu paremini toetada,” kostis suurte rindadega ameeriklanna südikalt.
 5. Tehniliselt öeldes on ka meestel rinnad, sest kõik looted on esimeste arenemise nädalate jooksul naissoost.
 6. Rinnapiim pole ei tahke söök ega vedelik – see on kude. Ta on täidetud hormoonide, mikroorganismide, bioaktiivsete molekulide, proteiinide, rasvadega ja veel mitmete substantsidega, millega pole isegi teadlased veel sada protsenti tuttavad.
 7. Suurbritannias on avalik paljastus legaalne, mis tähendab seda, et võid näiteks poodlema palja ülakehaga minna. Lihtsalt võib juhtuda, et pead tõestama, et sa ei tee seda sellepärast, et kellelegi liiga teha või kedagi solvata.
 8. Sulle tundub, et päevade ajal on rinnad suuremad kui muidu? Sul on ilmselt õigus. Rinnad võivad lausa ühe korvi võrra suuremaks minna. Nad on kõige sümmeetrilisemad 14 ja 16 päeva vahel sinu igakuisest tsüklist. Seda kõike aga tänu hormoonidele, mis ovulatsiooni käigus vabanevad.
 9. Kõigest 50 protsenti on tõenäosus, et sa pärid oma rindade kuju emapoolse või isapoolse liini naistelt. Üldjuhul on tegemist lihtsalt juhusega.
 10. Rooma naised toetasid oma rindu, mässides neile kanga ümber, aga esimest rinnahoidjat, nagu me teda tänapäeval teame, tutvustati maailmale 3. novembril 1914. aastal. Siis sai Mary Phelps Jacobs omale patendiõiguse, et luua brassieres‘id.
 11. Moeajakiri Vogue tegi rinnahoidjatest juttu juba 1907. aastal, aga alles 1911. aastal kanti sõna ametlikult Oxfordi sõnaraamatusse.
 12. Inimesed on ainsad, kellel on püsivalt suurenenud rinnad. Teiste imetajate rinnad lihtsalt täituvad rinnapiimaga, kui neil on vaja järeltulijaid toita, aga pärast seda kahanevad nad jälle tagasi väiksemaks.
 13. Suitsetamine põhjustab rindade lõtvumist, seega kui soovid oma kaunikesi pringina hoida, loobu sellest. Sigarettides leiduvad kemikaalid lõhuvad nimelt kehas olevat elastiini.
 14. Pärast seda, kui neiul on esimesed päevad, kasvavad rinnad veel edasi keskmiselt kaks või kolm aastat.
 15. Kokku on olemas kaheksa erinevat tüüpi nibusi, mille kohta on ka oma nimetus. Näiteks on olemas lamedad nibud, paisunud, sissepoole hoidvad nibud ja erineva kujuga nibud, millest üks on normaalne ja teine hoiab sissepoole.

Allikas: Glamour