2 TOITU, mida ei tohi süüa, kui sa haige oled

2 TOITU, mida ei tohi süüa, kui sa haige oled

Kui sa tunned, et hakkad haigeks jääma, siis tasub oma tervist kohe turgutama asuda, sest nii on võimalik kiiremini terveks saada – õigete nippide abil on see võimalik lausa 24 tunniga. Organism asub haigusega võitlusse kohe, mis tähendab, et ta kulutab suurema osa oma energiast haiguse välja juurimisele ja seega on organismil sinu abi vaja.

Kui sa tunned, et hakkad haigeks jääma, siis tasub oma tervist kohe turgutama asuda, sest nii on võimalik kiiremini terveks saada – õigete nippide abil on see võimalik lausa 24 tunniga. Organism asub haigusega võitlusse kohe, mis tähendab, et ta kulutab suurema osa oma energiast haiguse väljajuurimisele ja seega on organismil sinu abi vaja.

Süües õigeid toite ja vältides organismi kurnavaid toite, toetad oma keha ja aitad tal haigust välja ravida! 

Kaks toitu, mida tõbisena kindlasti süüa ei tohiks:

1. Suhkur

Suhkrut tuleks kindlasti vältida, mis tähendab, et kõik maiustused ja kommid tuleks ära unustada, sest nende söömine muudab sinu organismi uimaseks ja tal on raskem haigusega võidelda, kui ta peab samal ajal suhkrurohkeid toite seedima. Kõik, mis sa endale sisse sööd, tuleb organismil ka läbi töödelda ning haigusperioodil võiks seda materjali võimalikult vähe olla. Mida vähem energiat peab keha seedimisele kulutama, seda parem!

Suhkru asemel lisa toitudele mett!

2. Rasvane liha

Rasvane toit ja liha üleüldises mõttes on raskesti seeditav ja seega tuleks seda mõõdukas koguses tarbida ka siis, kui sa terve oled. Jäta liha oma menüüst välja, kui oled haige, ning söö selle asemel pähkleid ja tarbi kasulikke õlisid. 

Kindlasti tasub proovida ka seda tervendava joogi retsepti siin

Toidud ja joogid, mida süüa, kui oled külma saanud või juba tõbine: erinevad supid, riis (väga kergesti seeduv), roheline tee, taruvaigumesi, hapendatud piimatooted (sisaldavad häid baktereid, mis reguleerivad soolestiku mikrofloorat), banaan, avokaado, seemned, pähklid.

Allikas: health.com

Toimetas: Karin Karu