22.-23. veebruaril toimub Audentese spordikeskuses tantsufestival “Tallinn Trophy 2014”

Juba 22.-23. veebruaril toimub Audentese spordikeskuses tantsufestival "Tallinn Trophy 2014" ja Maailma Tantsuspordi Föderatsiooni (WDSF) kõrgeima kategooria maailmakarikaetapp Grand Slam ST- ja LA-tantsudes. Eelvoorud algavad juba hommikul kell 9.00, pidulik osa saab alguse kell 19.00. Tegu on suurejoonelise võistlusega, kus osalevad enam kui 70 paari tantsijaid, kes kuuluvad 100 maailma parima hulka nii standardtantsudes, kui ka Ladina-Ameerika tantsudes. Tantsutreener Erika Kappet rääkis Buduaarile võistlusest lähemalt.

Juba 22.-23. veebruaril toimub Audentese spordikeskuses tantsufestival “Tallinn Trophy 2014” ja Maailma Tantsuspordi Föderatsiooni (WDSF) kõrgeima kategooria maailmakarikaetapp Grand Slam ST- ja LA-tantsudes. Eelvoorud algavad juba hommikul kell 9.00, pidulik osa saab alguse kell 19.00. Tegu on suurejoonelise võistlusega, kus osalevad enam kui 70 paari tantsijaid, kes kuuluvad 100 maailma parima hulka nii standardtantsudes, kui ka Ladina-Ameerika tantsudes. Tantsutreener Erika Kappet rääkis Buduaarile võistlusest lähemalt.

Erika sõnul on tegu suurejoonelise üritusega, mis on ülemaailmselt väga hinnatud. “Tegu on WDSF kõrgeima kategooria maailmakarikaetapiga, mis leiab lisaks Tallinnale aset ka Pekingis, Hongkongis, Moskvas ja Stuttgartis. Võistlus on populaarne eelkõige tänu suurtele auhinnarahadele, mis lähevad tantsupaaride vahel jagamisele. Lisaks saavad 12 parimat paari kutse Shanghais toimuvale Grand Slami finaalvõistlusele. Selleks, et 12 parima tantsupaari hulka saada, tuleb tantsupaaridel läbida aastas viis etappi, mille käigus selgitatakse paremusjärjestus. Kõik tantsusportlased saavad ka kõrgendatud maailmakarikapunkte, mille abil on võimalik tõusta maailma jooksvas edetabelis kõrgemale positsioonile. Lisaks suurele Grand Slamile toimub võistlus ka teistes vanuseklassides, näiteks lapsed, juunior 1 (12-13aastased), juunior 2 (14-15aastased), noored (16-18aastased), täiskasvanud.

Kui palju tantsupaare üritusest osa võtab ja kuidas käib hindamine? “Üritusele on sel nädalavahetusel oodata ligikaudu 800 tantsupaari ning huvilistel on võimalus maailmatasemel sportlastelt ka autogrammi saada. Võistlust hinnatakse uue hindamissüsteemiga, mis sarnaneb iluuisutajate omaga. Hinnatakse nelja erinevat kriteeriumit ja alates finaalist esitavad kõik Grand Slami finalistid soolotantsudena kõik viis tantsu, seega publikul on võimalus jälgida ainult ühte paari põrandal ja kohe pärast sooritust näha ka hindeid ekraanilt. Sportlase jaoks on see raske, kuna tal on mitu tantsu ees, ja kui esimese tantsu hinded ei ole kuigi kõrged, tuleb tal säilitada rahu, et minna teisele soolotantsule ja mitte lasta emotsioonil võitu saada,” tõdeb Erika.

Üritusest võtavad osa ka maailmameistrid. “Tähtedena võib välja tuua kahekordsed Euroopa ja maailmameistrid Aniello Langella-Khrystyna Moshenska Itaaliast (LA-tantsudes) ja Emanuel Valeri-Tania Kehlet Taanist (ST-tantsudes),” kommenteerib Erika.

Erika rõhutab, et võistlust on oodatud vaatama ka need, kes tantsimisega ise kunagi tegelenud pole. “Võistlustants ühendab endas ükskõik, millise teise olümpiaspordialaga võrdväärset sportlikku pingutust ja “Tantsud tähtedega” saatesarjast tuttavat glamuuri, mis kokku võrdub ülimalt nauditava ja vaatemängulise kogemusega. Lisaks arvan, et paljud tantsusportlased ja nende vanemad ning ka paljud treenerid on näinud tähti ainult video vaheldusel. Seega Eesti rahva ees näha nii suuri tähti on esmakordne sündmus,” soovitab Erika kõigil huvilistel kohale minna.

 

Buduaar.ee