25 TOITU, MIS AITAVAD SALENEDA ja ainevahetust kiirendada

25 TOITU, MIS AITAVAD SALENEDA ja ainevahetust kiirendada

Kui soov on kaalust alla võtta ja teha seda tervislikul moel ning samas turgutada ka oma ainevahetust, siis tuleb menüüsse lisada täisväärtuslikke kiudaineid! Need täidavad kõhtu, aitavad saavutada ja säilitada normaalset kehakaalu, panevad ainevahetuse korralikult tööle ja võivad ennetada isegi mõningaste vähivormide eest!

Kui soov on kaalust alla võtta ja teha seda tervislikul moel ning samas turgutada ka oma ainevahetust, siis tuleb menüüsse lisada täisväärtuslikke kiudaineid! Need täidavad kõhtu, aitavad saavutada ja säilitada normaalset kehakaalu, panevad ainevahetuse korralikult tööle ja võivad ennetada isegi mõningaste vähivormide teket!

Mida kiudainete tarbimine sinu organismis teeb?

Tarbides päevas 30-35 g kiudained, muutub seedimine paremaks, toidumass liigub peensooles paremini edasi ja kõhukinnisus ei tekita enam muresid. Kiudained soodustavad isegi kolesterooli väljutamist organismist ja hoiavad veresuhkru tasakaalus – nii ei teki sul ootamatuid näljasööste, mis omakorda aitavad ennetada ülekilode teket. 

Kiudained võivad isegi ennetada mõningate vähivormide teket ja südame-veresoonkonnahaigusi. 

Siin on nimekiri toitudest, mis sisaldavad kiudaineid ja aitavad seega ka seedimist korrastada, kaalust alla võtta ja muidugi ka enesetunnet paremaks muuta:

1. Õunad
2. Pirnid
3. Greip
4. Maasikad
5. Vaarikad
6. Mustikad
7. Kirsid
8. Kiivi
9. Pähklid
10. Oad
11. Spargel
12. Kapsas
13. Kaerahelbed
14. Rukkihelbed
15. Seemned
16. Kinoa
17. Odrahelbed
18. Tatrahelbed (toortatar on parim)
19. Ploomid
20. Aprikoosid
21. Viigimarjad
22. Datlid
23. Amarant
24. Naturaalne kakao
25. Kanepijahu

Kindlasti võiksid kõik need 25 toitu sinu menüüs olemas olla ja päevas võiks tarbida näiteks nelja-viit erinevat võimalust.

Allikas: health.com