Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

3 ASJA, MIDA SA PEAKSID hommikul kohe tegema

Hommikune meeleolu mõjutab üsnagi märkimisväärselt terve päeva emotsioone ning selleks, et energiat ja jõudu jätkuks õhtuni välja, võiks päeva alustada teadlike tegevustega, mis soodustavad paremat tervist ning enesetunnet. Selle asemel, et äratuskella viimse hetkeni edasi lükata, alusta päeva kohe, kui kell heliseb.


Hommikune meeleolu mõjutab üsnagi märkimisväärselt terve päeva emotsioone ning selleks, et energiat ja jõudu jätkuks õhtuni välja, võiks päeva alustada teadlike tegevustega, mis soodustavad paremat tervist ning enesetunnet. Selle asemel et äratuskella viimse hetkeni edasi lükata, alusta päeva kohe, kui kell heliseb.

Hommik ei pea sugugi olema aeg, mil sa tunned end väsinuna, see võib olla lausa imeline aeg, mida sa naudid täiel rinnal. Selleks, et päeva algus enda jaoks meeldivamaks muuta, tegutse peale ärkamist järgnevalt:

1. Joo klaas vett

Vesi paneb ainevahetuse tööle ning sellest paremat ei ole – kofeiini võiks tarbida pisut hiljem, sest tegelikult viib suures koguses kofeiini tarbimine organismist vedeliku välja ning hommikuti on enamasti väike vedelikupuudus. Juues klaasi vett, saab ainevahetus kenasti tööle hakata ning keha saab oma vedelikuvarud täiendatud.

2. Kiire jalutuskäik või võimlemine värskes õhus

Ka keha vajab virgutust, et päevale rõõmsalt vastu minna. Kõige parem on selleks värskes õhus liikumine – olgu selleks kiire jalutuskäik, hommikune jooks või hoopis võimlemine. Kui sa aastaringselt igal hommikul õues oma keha turgutad, tugevneb ka immuunsüsteem ja sa tunned ennast palju paremini, rääkimata lisaboonusest, milleks on kaotatud kalorid.

3. Mõtle positiivsetele asjadele

Just hommikul võiks paika panna päevased plaanid ja eesmärgid ning mõelda eelkõige positiivsetele asjadele – igal asjal siin elus on kaks poolt ja see, kuidas sa tahad oma elu näha, sõltub sinust endast. Igas olukorras on midagi head ja probleemid on tegelikult lahendused, milleni pole lihtsalt veel jõutud.

Sinu elu on sinu enda valik ning kõik otsused, mis sa langetad, mõjutavad sinu elu – sa ise lood oma tulevikku. Hinda seda, mis sul on, ning pinguta selle nimel, mida sa tahad saavutada. 

Allikas: mindbodygreen 

 

 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness