3 ASJA, MIS JUHTUVAD, kui sa iga päev rinnahoidjat ei kannaks!

24 kommentaari
3 ASJA, MIS JUHTUVAD, kui sa iga päev rinnahoidjat ei kannaks!

Rinnahoidja on paljude naiste jaoks äärmiselt oluline riideese, milleta tekib tunne, justkui sa oleksid alasti. Tegu on tõepoolest funktsionaalse esemega, ent mitmete terviseekspertide sõnul oleks siiski organismi vaatepunktist lähtudes kasulikum seda iga päev mitte kanda. Vähemalt ühel päeval nädalas võiks rindadele anda puhkepäeva.

Rinnahoidja on paljude naiste jaoks äärmiselt oluline riideese, milleta tekib tunne, justkui sa oleksid alasti. Tegu on tõepoolest funktsionaalse esemega, ent mitmete terviseekspertide sõnul oleks organismi vaatepunktist lähtudes siiski kasulikum seda iga päev mitte kanda. Vähemalt ühel päeval nädalas võiks rindadele anda puhkepäeva.

Kuid miks soovitatakse rinnahoidja kandmisest paus teha? Väidetavalt mõjub see tervisele positiivselt ning allpool on välja toodud kolm asja, mis juhtuvad, kui sa otsustad rinnahoidja koju jätta.

1. Naha olukord

Nahk tunneb ennast paremini, kui ta saab vabalt hingata. Liibuvad materjalid survestavad nahapinda ning võivad isegi ärritusi tekitada. Seetõttu on väga oluline soetada endale kvaliteetsest materjalist rõivaid, eeskätt just aluspesu ning anda oma rindadele vähemalt korra nädalas puhkepäev. Rinnahoidjasse koguneb suurel hulgal baktereid ja seda üksnes paari päevaga – ära unusta rinnahoidjat peale paari kasutuskorda pesta.

2. Vereringe

Vereringele mõjub see hästi, kui rinnahoidjat mitte kanda. Traadiga lõiked on kõige kahjulikumad.

3. Uni

Teadlased on leidnud seose unekvaliteedi ja rinnahoidja kandmise vahel – nimelt on jõutud selgusele, et kui päeval ei ole rinnahoidjaga ringi käidud, siis on ka uni öösel sügavam.

Allikas: health