3 INETUT VIGA, MIDA NAISED hommikul peale ärkamist teevad

Hommikul ärgates on sageli aega vähe ning seetõttu tehakse kõik toimetused võimalikult kiiresti ning jäetakse kahe silma vahele olulisi nüansse, mis mõjutavad ka tervist ning kehakaalu. Selleks, et päev kulgeks kenasti ning tervis oleks korras, tasub kindlasti leida aega ka oma keha eest hoolitsemisele.

Hommikul ärgates on sageli aega vähe ning seetõttu tehakse kõik toimetused võimalikult kiiresti ning jäetakse kahe silma vahele olulisi nüansse, mis mõjutavad ka tervist ning kehakaalu. Selleks, et päev kulgeks kenasti ning tervis oleks korras, tasub kindlasti leida aega ka oma keha eest hoolitsemiseks.

Kuid mis on need kolm inetut viga, mida paljud naised hommikul peale ärkamist teevad?

Esimeseks suurimaks veaks on see, et sa ei joo vett! Organismil tekib öö jooksul paratamatult veepuudus ning just sel põhjusel võiks hommikul esimese asjana juua klaasi vett. Nii saab keha tagasi kaotatud vedelikuvarud ning ainevahetus läheb käima.

Teiseks veaks on hommikusöögi vahelejätmine või ainult kohviga piirdumine. Organism vajab kõige rohkem kütust just päeva esimeses pooles, mitte õhtul. Paar tundi enne uinumist ei tohiks kindlasti enam hakata suurtes kogustes sööma, sest see toit ei jõua seedida ja tulemuseks on puhitused ning pikas perspektiivis ka lisakilod. Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ning see võiks olla korralik – puder või omlett on siinkohal parimad valikud.

Kolmas oluline nüanss, millele kindlasti tuleks hommikul pärast ärkamist tähelepanu pöörata, on oma keha väljasirutamine. Kui äratuskell on helisenud, siis venita ennast korralikult voodis välja ja tee seda mõnuga, nii et iga kehaosa saaks pisut tähelepanu. Ideaalis võiks ka paar korda nädalas joogas või pilateses käia – sellised treeningud mõjuvad kehale väga positiivselt.

Allikas: mindbodygreen